Wpis z mikrobloga

Swojego czasu był hajp na desery realistycznie oddające kształt owocu, na bazie którego są robione, pionierem był chyba Cederic Grolet.
Stwierdziłem, że zanim kupię jadalne złoto, foremki za jakieś pierdyliardy i zacznę się zastanawiać jak nie zapchać dyszy w aerografie, to zrobię sobie taką wersję demo, żeby zobaczyć czy w ogóle chce mi się z tym pierdzielić.
Nie chce mi się ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Przed Państwem deser o nazwie "uspokój się gówniarzu, w domu mamy Cedrica Grolet'a", czyli konfitura cytrynowa z czerwonym pieprzem, anyżem i rozmarynem w kremie na bazie bitej śmietany z białą czekoladą aromatyzowany skórką cytrynową, oczywiście całość w polewie czekoladowej( ͡° ͜ʖ ͡°)

Niezłe, ale na biszkopcie byłoby lepsze ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#gotujzwykopem
BestiazJellystone - Swojego czasu był hajp na desery realistycznie oddające kształt o...

źródło: 1000003733

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Bestia_z_Jellystone: tak często jest z daniami, które są niesamowicie widowiskowe :D też miałam moment, ale na wymyślne z wyglądu desery chyba szkoda czasu, tu zazwyczaj smak cierpi kosztem odpowiedniej struktury. Najlepiej postawić na smak! (ʘʘ)
  • Odpowiedz
Najlepiej postawić na smak!


@Vade: Ale to się nie wyklucza, wygląd i tekstura również wpływają na smak. Np. patrząc na apetycznie wyglądającą potrawę zaczynają bardziej pracować ślinianki, dzięki czemu masz w czasie jedzenia więcej śliny i smak się lepiej rozprowadza na języku. Po za tym fajnie popatrzeć na coś ładnego - tak jak patrzysz na zachód słońca, przecież go nie zjesz albo nie zabierzesz do domu ale masz z tego przyjemność. Chrupiące, po za tym, że ciekawe dla Twojego zmysłu dotyku również inaczej wpływa na odczuwany smak niż np. kremowe, które bardziej równomiernie pokrywa Twój język.

Jasne, nie mówię, że monoporcja wyglądająca jak owoc musi dla kogoś wyglądać bardziej apetycznie niż tradyjnie wyglądający deser. Ale wygląd, smak, aromat, tekstura wszystkie wpływają na inne zmysły w trakcie jedzenia i wszystkie z tych zmysłów mają wpływ na nasze doznania. Dlatego mówienie "liczy się smak a nie wygląd" jest dla mnie bez sensu. Wszystko się liczy i możesz zrobić przepięknie wyglądający deser, który będzie o wiele smaczniejszy niż coś mniej wymagającego estetycznie - wygląd wcale nie wymusza kompromisu w
  • Odpowiedz