Wpis z mikrobloga

Czyli było mniej wniosków niż rok temu, ale więcej udzielonych kredytów.

Nie słabnie zainteresowanie kredytami mieszkaniowymi. W lipcu 2024 roku banki udzieliły o prawie połowę więcej (+ 48,8%) kredytów hipotecznych w porównaniu do lipca 2023 roku, a w porównaniu do czerwca 2024 roku ich liczba wzrosła o 12,6%. Wartościowo, kredyty mieszkaniowe zanotowały jeszcze większy 67% wzrost rok do roku oraz 12,3% wzrost w porównaniu do poprzedniego miesiąca. Nadal wysoką sprzedaż kredytów mieszkaniowych potwierdzają też dane po siedmiu miesiącach br.


https://media.bik.pl/informacje-prasowe/839383/wzrostowy-trend-sprzedazy-na-rynku-kredytow-bankowych

#nieruchomosci
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
Panie deweloper


@Pancernik_DeKit: Siedzę dłużej na tym tagu niż Ty w ogóle o nim wiesz xD I jestem przeciwnikiem dopłat, po prostu nie jestem spadkowiczem (z zaklamywania rzeczywistości się wyrasta)
Jeszcze z 2 lata temu wierzyłem w spadki, aktualnie już tylko w co najwyżej mała korektę xD

pierwsze kredyty po uruchomieniu
  • Odpowiedz
@sezonowiec1: liczba udzielonych kredytów w lipcu 2023 odpowiada sprzedaży mieszkań z poprzednich miesiecy, kiedy ta malała przed wejsciem bk2. Ja bym poczekał na dane z września 2024 i porównał rok wstecz. Wtedy można orzec czy rzeczywiście spada zainteresowanie lub nie.
  • Odpowiedz