Wpis z mikrobloga

@Admiral16:

Średnio raz w miesiącu ktoś wdepnie w leżący na ziemi haczyk czy kotwicę i trzeba wyciągać w szpitalu bo mają zadziory na końcu. W swoim 22 letnim życiu już z 10 razy byłem na takim zabiegu. Tydzień temu poszedłem na jakieś losowe badania to baba z recepcji jak mnie tylko zobaczyła to kazała buta ściągać xD bo myślała, że znowu hak w nodze.
  • Odpowiedz
  • 4
@Admiral16 ale to wina ludzi, nie wszędzie można się konpac tylko na wyznaczonych do tego miejscach. Gdzie zwłaszcza łowić nie wolno.

Zresztą świadomość wędkarzy, następne pokolenie jest bardzo duża, często to że zbiornik jest czysty jest ich sprawa.

U nas na wiosnę po sprzątaniu jeziora jest pół kontenera różnych śmieci, większość nie jest od wędkarzy.
  • Odpowiedz
  • 11
@JanPawelDrugiLechWalesaPierwszy: ale to oni hejtuja myśliwych za to że zabijają zwierzęta czy za to że dochodzi do pomyłek podczas polowań, co ta lewaczka teraz pieprzy ?? Bo jak a to pierwsze to jaka to różnica czy ryba czy dzik skoro musi zginąć, a jak o to drugie to lewica była by największa grupa wsparcia i troski o wprawne oko myśliwych .....
  • Odpowiedz
Noooo kuźwa! Jeden zero dla Anny-Marii !!! ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@wladyslaw-konstantynowicz: Choć w sumie to jest trochę manipulacja z jej strony- Lewica hejtuje myśliwych ze względu na bambinizm, a nie pomyłki myśliwych- stąd taka krytyka odstrzału chorych dzików, choć to było potrzebne.
  • Odpowiedz
Ja tam n-------m jednych i drugich - wędkarstwo to też jest niezłe z------e umysłowe, dręczenie zwierząt z nudów, gdy wielu nawet tych złowionych ryb nie je.
  • Odpowiedz
@sEB-q tutaj podstawowa kwestia też jest taka, że wcale nie musi zginąć. Obecnie w wędkarstwie coraz bardziej popularne jest łowienie no kill, a czy to kwestia moralna męczyć i stresować ryby to już temat na inną dyskusję.
  • Odpowiedz
@ocrelizumab I wyrzucać rybę z powrotem z rozwalonym pyskiem wyrwanym haczykiem* jeśli dobrze rozumiem czym jest ‘no kill’

Czego konsekwencja pewnie będzie i tak śmierć tej ryby bo trudniej będzie jej się pożywić. Naprawdę nie trzeba wchodzić w psychikę ryby i jej stres i to czy ryba czuje ból żeby uzmysłowić sobie że nadal to jest z-----e, może jeszcze gorsze niż zwykłe łowienie bo przynajmniej ja jesz więc nie jest to
  • Odpowiedz
@Szalom jeżeli mówisz o rozerwanym przez haczyk pysku i wynikającym z tego brakiem możliwości pobierania pokarmu, skutkującym śmiercią głodową, to widać że masz o temacie pojęcie tylko w sferze wyobraźni a nie jakiegokolwiek doświadczenia i wiedzy. Tak jak mówię kwestia moralności takich działań to zupełnie inna dyskusja, ale szanujmy siebie, innych i nie gadajmy wyssanych z palca głupot.
  • Odpowiedz
@ocrelizumab Tak ryba z rozerwanym pyskiem na pewno będzie zdobywać pokarm z taką samą łatwością jak wcześniej. Nie wda się tam jakieś choróbsko. Nie będzie jej to przeszkadzać.

Co ty gadasz za bzdury? Sam piszesz o męczeniu i stresowaniu ryb co z punktu widzenia człowieka może być abstrakcyjne a nie potrafisz zaakceptować faktu że z wielu powodów ranna ryba może umrzeć?
  • Odpowiedz
@ocrelizumab

A metastudy in 2005 found that the average catch and release mortality rate was 18%, but varied greatly by species.[17] During an Oklahoma Department of Wildlife Conservation study, up to 43 percent of fish released after being caught died within six days as a result of inadequate holding and weigh in procedures during tournaments.[18] More recent studies reported in Montana estimate that approximately 20% of released trout die from injuries or stress and for those that do not die, their injuries may significantly reduce their ability to feed and grow.[19]


Na szczęście nie muszę mieć doświadczenia i wiedzy bo badacze zrobili to za mnie. Ty za to najwidoczniej interpretujesz sobie rzeczy jak ci wygodnie na chłopski rozum
  • Odpowiedz
@Szalom: wiesz walenie w łeb każdej ryby żeby ją zjeść jest dużo gorsze bo pomijając kwestię moralności zjedzona ryba nie ma szans się rozmnożyć. A co do tych badań, które wrzuciłeś to taka ciekawostka, one zostały później zrewidowane bo wzięli pod uwagę trouty gdzie kwestia nie rozchodziła się tylko o dziury w pyskach po haczykach, ale też i o ubytki w śluzie. Dla Polskiego rybostanu i podejścia użytkowników catch
  • Odpowiedz