Wpis z mikrobloga

  • 291
am wpis bez tego obrazka (i bez zawartości nawiasu bo nie mam pojęcia o co chodzi) byłby nawet sensowny.


@DEMONzSZAFY: "aborcja do 9 miesiąca ciąży" sensowna? bez sprawdzania widać, że to jakaś odklejka, nikt takich rzeczy nawet nie proponuje
  • Odpowiedz
  • 16
nie że sensowna, tylko że to barbarzyństwo. 9 miesięcy to już jak najbardziej normalny człowiek


@DEMONzSZAFY: Oczywiście, tyle że to jest zbijanie argumentów, które się samemu wymyśliło.
  • Odpowiedz
@Kawa_z_cynamonem: Zwłaszcza że zapomniał że on jako poseł ma dużo lepiej z takim dzieckiem bo:
- dziecko i sama partnerka w czasie ciąży może się leczyć w państwowych szpitalach poza kolejką
- zarabia lepiej niż przeciętny Kowalski
  • Odpowiedz
Posel Jaki sam nie zrozumiał postulatów obecnego rządu i doznał incydentu kałowego ( ͡° ͜ʖ ͡°) aborcja ma być legalna do 12 tyg życia, a nie 9 miesiąca xD


@JasnyBanan: @ajuto00 to jest tzw. hiperbola w dyskusji - ktoś wymyśla założenie z tematu po bandzie- np. nieobowiązkowy zus dla samozatrudnionych - 'TY CHCESZ, ŻEBY NIE BYŁO PODATKÓW, A TAK SIE NIE DA, PODATKI MUSŻA BYĆ'
  • Odpowiedz
  • 3
@ajuto00 no jak to nie, a choroba psychiczna mniej zagraża zdrowiu kobiety w 9 miesiącu, a do 12 tygodnia bardziej. Wystarczy jedno zaświadczenie specjalisty psychiatrii że np ciąga zagraża zdrowiu psychicznemu w 9 miesiącu i taki ginekolog będzie mieć psi obowiązek taką ciążę usunąć bo inaczej cofną szpitalowi kontrakt i inne cuda.
  • Odpowiedz
@ajuto00 @JasnyBanan: Mają być jakieś nowe wytyczne, według których opinia jednego psychiatry wystarczy by przeprowadzono aborcję. Nie słyszałem nic o dodaniu tutaj jakichś ograniczeń czasowych. Przecież jeżeli ciąża w 9 miesiący zagraża życiu matki, to chyba można ją usunąć? Problem jest taki, że teraz, z tego co rozumiem, zupełnie będzie wymieszane faktyczne zagrożenie życia z wyimagionwanym, potwierdzonym przez psychiatrę, który zawsze to przyklepie (znajdą się tacy).
  • Odpowiedz
@krzeslo100: już teraz wystarcza. Czemu by miała nie? Żadne nowe wytyczne, albo znajdź mi przepis że wcześniej z zagrożenia życia była wyłączona psychiatria - nigdy nie była, zaświadczenia były wydawane, i nie było fali usuwania ciąży w 9 miesiącu, prawda? To nowy temat zastępczy pisowcow i widać działa
  • Odpowiedz