Wpis z mikrobloga

Jaki kierunek #emigracja teraz najlepiej? Nie jestem żadnym specjalista, interesuje mnie zwykły z-------l na produkcji. Aktualnie pracuje jako lider, poprzednie stanowisko brygadzista. Musze s--------c przed długami bo nie będę w stanie się tutaj utrzymać mieszkając samemu.

#praca #pytanie #dlugi
  • 23
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Rustyyyy: To wszędzie tylko Ci kryminaliści? Normalsi nie wyjeżdzają już? Ja mam dwóch kuzynów. Normalni. Jeden Norwegia, drugi zachód. Wykoczeniówka i produkcja. Chyba nie same sebki. Wiadomo nie od razu lekarze i sędziowie, ale normalne chłopaki, co nie byli w stanie studiować w dużych miastach, bo drogo i w ogóle.
  • Odpowiedz
@dorodny-agrest: rozumiem. nie jest łatwo wyrwać się z presji otoczenia. moja rada jest taka: od razu postaw granicę i uśmiechaj się z zasady, pomóż, ale nie spoufalaj się do każdego. dopuść do siebie po głębokiej selekcji i lepiej tych spokojnych niż tych rozrywkowych. wtedy będzie dobrze. to działa w każdym środowisku. ktoś Ci polecał Danię. od lat wygrywają jako najlepszy kraj do życia, ale nie wiem, jaka jest ich polityka
  • Odpowiedz
@dorodny-agrest Możesz uciec na drugi koniec świata, do kraju z najwyższym PKB i zadowoleniem społecznym, z najniższym wskaźnikiem uzależnień, ale z tym co masz w głowie bez pomocy specjalisty i tak przepadniesz.
  • Odpowiedz