Wpis z mikrobloga

Mirasy, pytanie mam. Co byście zrobili w takiej sytuacji: jesteście sobie w jakiejś firmie full-stackami seniorami 10+ lat expa. Stack to front, .Net i trochę Azure, ale ten Azure to tak tyle o ile na potrzeby zespołu. Zarobki to gdzieś 65-75% topowych widełek z job boarda dla .Neta (czyli słabo). Stabilne korpo i robota, jakieś tam premie i benefity. Generalnie myśleliście już, żeby uciekać z firmy i szukać czegoś za lepszą kasę. Kieras zwęszył chyba pismo nosem i daje wam opcję: przejście z zespołu devów do zespołu devopsów. Gadacie z kumplem co tam już pracuje, wszystko bardzo profesjonalne, zaawansowane, tak jak ma cloud być prowadzony. Głównie czysta devopserka, jeśli kodowanie, to tylko usługi konkretnie na chmurę do późniejszego wykorzystania przez taki noobowski zespół jak ten obecny developerski. Certy, szkolenia - na koszt firmy. Dla przykładu dodajmy, że was devopsowanie interesuje, rozwijacie się w tym kierunku od dłuższego czasu, bardzo wam się ta opcja i ten zespół podoba. Czujcie, że jest to opcja i szansa dla was. Jedyny minus to oczywiście nadal b. słaba kasa. Opcja na podwyżkę taka standardowa, roczna, na pewno nie wyrównają do tego co mogłoby być gdzie indziej jako zwykły dev. Dodatkowo macie poczucie, że w tych ciężkich czasach crudziarze i frątasie mają najgorzej, a cloudowa wiedza nadal jest w cenie.

Zostalibyście w obecnej firmie na jeszcze 6-12-18 miesięcy celem ostrego ogarniania devopsowania i wykorzystania tego później przy szukaniu już naprawdę konkretnej finansowo i technologicznie oferty, czy uciekali już teraz gdzieś indziej na developera wyłącznie dlatego, by dostać więcej kasy?

#programista15k #programowanie #pracait

Co robisz w takiej sytuacji?

  • Zostajesz i uczysz się devopserki 67.8% (59)
  • Uciekasz za kasą 32.2% (28)

Oddanych głosów: 87

  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Romska_Palo_Ul_Laputa: ja bym uciekł, chodzenie za myślą, że "pójdę kiedy sytuacja będzie lepsza na rynku" jest bez sensu. Znajdziesz inną pracę jak i teraz znalazłeś, a przepracowane dwa miesiące w nowej firmie mogą kompensować cztery-sześć miesięcy w tej starej - czasu który ci nikt nie zwróci. Jedyne co to ta możliwość nauki devopsa, ale do tej pory 90% umiejętności które mogłem nabyć z projektów to uczyłem się samemu i to
  • Odpowiedz
@Romska_Palo_Ul_Laputa ale skąd mamy wiedzieć jaki hajs Cie interesuje i jak ważny jest dla Ciebie rozwój? Nie brakuje Ci na życie, odkładasz sporo i nie masz ambicji na nową teslę to zostań i szkol się, inaczej szukaj nowej roboty
  • Odpowiedz
@Romska_Palo_Ul_Laputa: devops jest fajny ale potem okazuje sie ze ciagle sie trzeba czegos uczyc, albo jakis developer spiedzieli konfiguracje w docker image i Ty musisz dochodzic dlaczego nie dziala albo co ktos gdzies zahardcodowal ( ͡° ͜ʖ ͡°)
ale chociaz jest satysfakcja po kazdym takim case, ogolnie idz, naucz sie i spiedzielaj, obecnie widelki ktore mozna wyrwac jeszcze to ciagle 150-200 dla 3 lata expa a
  • Odpowiedz