Wpis z mikrobloga

Jak to jest z tym ubezpieczeniem?

Zakładamy,że: jest osoba A i B. Osoba A ma zniżki 60% dotyczące ubezpieczenia OC, osoba B ma powiedzmy 0%. Oboje mają samochody.

I teraz dwie sytuacje:

1. Osoba A ma swój samochód, na siebie, a osoba B zarejestruje auto na siebie oraz współwłaściciela, którym będzie A. Auto B ubezpiecza powiedzmy osoba A ze swoimi zniżkami. Czy będą to zniżki 60 % czy wylicza się jakiś %? I czy w razie kolizji spowodowanej przez B (autem B) osoba A straci zniżkę na swoje auto A?

2. Osoba A ma 2 samochody. X i Y. Zniżka 60%. W jego samochód Y wsiada żona i powoduje kolizje. czy A traci zniżkę na samochód X i Y czy jedynie na Y?

#motoryzacja #ubezpieczenia #kiciochpyta #oc #prawo

I proszę o linki, bo oczywiście zostałem sam na polu dyskusji przy świątecznym obiedzie.
  • 16
@nodikv: >2. Osoba A ma 2 samochody. X i Y. Zniżka 60%. W jego samochód Y wsiada żona i powoduje kolizje. czy A traci zniżkę na samochód X i Y czy jedynie na Y?

@nodikv: zniżka jest na osobę, nie na pojazd. Każda kolizja, wypadek itd. może skutkować droższym OC jeśli uczestniczyło w niej auto osoby, na którą jest zarejestrowane.
@nodikv: Zniżki są ogólne, jak samochód, który jest zarejestrowany i ubezpieczony na Ciebie ma kolizję, to zawsze tracisz zniżki. Przypadek 1. znam z doświadczenia.
@kayleigh1507: strzelam z tym. Bo dokładnie nie wiem, ale za samochód z 2007r o pojemności 1.7 place 340zl za oc. Taka cenę miałem rok temu. Przeleciałem juz ubezpieczenia pocztowe, potem Hestia, a teraz tez Hestia, ale you can drive (to takie dla młodych). Skuter ubezpieczalem od 2006 roku do gdzieś 2010 w Warcie. To dużo dało. Nie każdy ubezpieczyciel to niestety uwzględnia, a jak uwzględnia to są zniżki za bezszkodowa jazdę
@kayleigh1507: to ile Ty płacisz? Poświęć kilka minut na rankomat. Sam tak zrobiłem jak dostałem od Hestii propozycje przedłużenia ubezpieczenia o 100zl więcej...

Z tymi procentami to strzelalem, ale płace niewiele więcej niż np rodzice