Wpis z mikrobloga

@zeek: ja budowalem z ceramiki ( ͡° ͜ʖ ͡°) rozwazylbym silikaty. Z ciekawosci dlaczego u Ciebie ceramika odpadla? Mi zalezalo na domu pasywnym, tak jak i zalezy mi na dochodzie pasywnym
  • Odpowiedz
  • 0
@PanieAreczku może faktycznie zbyt szybko odrzuciłem ceramikę. Wydawało mi się że pozostałe materiały mają więcej zalet, ale może właśnie wybór powinien być między ceramiką, silikatem i keramzytem.
  • Odpowiedz
@zeek: ceramika jest kompromisem, pomiędzy. Silikat ma duża zaletę w postaci naturalnych materiałów i akumulacyjności. Ceramika lepiej wygłusza, jest cieplejsza i akumulacyjnosc ma mniejsza od silki ale wieksza od keramzytu czy bloczkow z betonu komórkowego
  • Odpowiedz
@zeek: z betonu komórkowego no ytong. Jest najcieplejszy, łatwo się buduję, przyjedzie w całości na paletach a nie popękany jak ceramika, nie ma problemu z wieszaniem czegokolwiek na ścianach, nie wieje z gniazdek itp itd. Ewentualnie silikat, ale to tylko jak chcesz mieć ściany mocne jak w bunkrze 😉
  • Odpowiedz
@zeek: silikat, ze względu na akustyke i wytrzymałość. Keramzyt jest ok, ale muszą to być bloczki dobrej jakości np leca.
Co byś nie wybrał będzie ok, każda ściana ma + i -. Ja mam ceramika, bo kiedyś to był top, ale dziś bym już z tego nie budował. Generalnie dziś zrobiłbym już dobrej jakości prefabrykat ( ͡° ͜ʖ ͡°).

Siedzę w tym codziennie od 24 lat..
  • Odpowiedz
@zeek keramzyt ściany zewnętrzne i garaż jeśli będzie w bryle bo jest dobrym izolatorem,
silka na ściany działowe bo jej akumulacyjność sprawia że około 12h będzie oddawała ciepło nagromadzone w ciągu dnia więc łatwiej będzie utrzymać komfort termiczny
  • Odpowiedz
@zeek czemu beton komórkowy odpada? Bardzo dobrze izoluje. Ja idę w kierunku domu pasywnego i właśnie wybrałem YTONG, mimo że miałem dojście do silkatów w dobrej cenie.
  • Odpowiedz
@byKamel ytong najlepszy, ale ludzie słuchają jakiegoś p--------o o naturalnych materiałach czy oddychaniu ścian i później się jebią z Silka jak trzeba zrobić głupią bruzde
  • Odpowiedz