Wpis z mikrobloga

Nie jestem szurem ale....

Zauważyliście, że odkąd nieco zapomniany już koronocelebryta pediatra Grzesiowski, ten sam który w szczycie pandemii pobierał wynagrodzenie od Pfizera, zostal mianowany na Głównego Inspektora Sanitarnego to nagle państwowe media zaczęły gadać o potrzebie noszenia maseczek, naglącej potrzeby kupna najnowszego wariantu szczepionek, czy mozliwym powrocie obostrzeń?

1. https://wiadomosci.onet.pl/kraj/szczyt-zachorowan-na-covid-19-w-pazdzierniku-czy-wroca-maseczki/l1scccc
2. https://www.bankier.pl/wiadomosc/Ministerstwo-Zdrowia-zamowilo-nowa-szczepionke-przeciw-COVID-19-8788010.html
3. https://www.isbzdrowie.pl/2024/05/dr-grzesiowski-potrzebujemy-elektronicznej-karty-szczepien/
itd itp

#koronawirus #pandemia #epidemia #covid19
TragiKomediant - Nie jestem szurem ale....

Zauważyliście, że odkąd nieco zapomniany ...

źródło: FDnDrbAWYAMg9zE

Pobierz
  • 29
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Mtsen: @Sexinstruktor

Sytuacja mojej kuzynki, która była rezydentem podczas pandemii:
2019 - małe mieszkanie w mieście powiatowym z hipoteką na 30 lat
2022 - spłacone mieszkanie nr1, kupno kawalerki inwestycyjnej, budowa domu w mieście wojewódzkim :)
  • Odpowiedz
  • 10
Sytuacja mojej kuzynki, która była rezydentem podczas pandemii:

2019 - małe mieszkanie w mieście powiatowym z hipoteką na 30 lat

2022 - spłacone mieszkanie nr1, kupno kawalerki inwestycyjnej, budowa domu w mieście wojewódzkim :)


@TragiKomediant: Ja w wiele rzeczy mogę uwierzyć. Nowe zarobki rezydentów od 2024 to około 10k brutto.
Nawet zakładając je dokładnie takie, i biorąc poprawkę na covid ze 100% dodatkami to mamy 20k (maksymalny dodatek za dyżury covidowe wynosił 15k, ale zależał od pobieranego wynagrodzenia - to rezydentów jest regulowane z tego co kojarzę). Niech jebią na dyżurach i dobiją naprawdę do 30 tysięcy co miesiąc pracując w szpitalu na rezydenturze (już tutaj zapala mi się lampka, ale lecimy
  • Odpowiedz
@xfin: qumplu, dodatek covidowy za dyżur to było coś koło 15k. Ten dodatek mozna było dostać wielokrotnie w ciągu miesiąca w różnych placówkach. Byle konsultacja pacjenta covidowego skutkowała wpisaniem się na listę do wyplaty dodatku.

Prawdziwe eldorado było wtedy, gdy miałeś w rodzinie paru lekarzy. Prawdziwe perpetuum covidowe.
  • Odpowiedz
qumplu, dodatek covidowy za dyżur to było coś koło 15k.

Ten dodatek mozna było dostać wielokrotnie w ciągu miesiąca w różnych placówkach. Byle konsultacja pacjenta covidowego skutkowała wpisaniem się na listę do wyplaty dodatku.


@TragiKomediant: otóż nie. Dodatek covidowy to był 100% dodatek do pensji pobieranej w danym szpitalu - maksymalnie do 15k.
Można go było pobierać w kilku placówkach, ale w każdej w wysokości 100% tego co dostawało się na
  • Odpowiedz
Jak zatem za ten milion można opłacić te inwestycje budowlane?


Nie powiem Ci dokładnie, że zarobiła milion, 750k, czy 1.25m, bo po prostu tego nie wiem.

Ale jeśli wieźmiesz ten 1m - to spokojnie wystarczyłoby to aby spłacić hipotekę 40m mieszkania w mieście powiatowym. Takie mieszkania kosztowały znacznie mniej w 2018 w porównaniu do tego co jest teraz.
Kawalerki w 2021-2022 przed wprowadzeniem BK2 i wybuchem inflacji również były znacznie tańsze.
  • Odpowiedz