Wpis z mikrobloga

tl;dr
Wynająłem i oddałem busa, a gość dzwoni po dwóch tygodniach, że mam oddać tysiaka za malowanie zderzaka, bo powstała jakaś rysa XD

Mireczki, potrzebuję Waszej #pomocy . Wynająłem na tydzień busa na wakacje. Miałem oddać go brudnego, specjalnie gość liczył stówę więcej na mycie. Później go zdałem, gość odebrał kluczyki i niby wszystko w porządku.

Zadzwonił następnego dnia, że niby jakaś duża rysa jest na zderzaku i musi to lakiernik oglądnąć. Po dwóch tygodniach znowu dzwoni, tym razem, że był u dwóch, jeden wycenił na 2.5k, a drugi "zaledwie" na 1k i mam to dodatkowo oddać.

Zero dokumentacji wcześniejszej jak bus wyglądał. Gość odebrał o 12 w samo południe, a nie o drugiej w nocy - powinno być wszystko widać. Mam oddawać te pieniądze? Chyba powinien sobie na miejscu wszystko sprawdzić. A co się mogło zdarzyć do dnia następnego, albo przez te dwa tygodnie?
Nie robiłem zdjęć całego samochodu po wypożyczeniu, takich rzeczy w umowie nie było. Chłop pieniąze chce wyłudzić?
#kiciochpyta #wynajemsamochodu #pomoc #pytanie #pytaniedoeksperta
Anekito - tl;dr
Wynająłem i oddałem busa, a gość dzwoni po dwóch tygodniach, że mam o...

źródło: 455784820_1038872000970905_91429641186636134_n

Pobierz
  • 33
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 7
@zdrajczyciel: Na następny raz będę pamiętać, dzięki.

@Wolnyityle: @mieszanamieszana: @Megawonsz_dziewienc: Chyba tak zrobię.

@Mateusz-Olssen: Nie było żadnego protokołu odbioru i protokołu zdania. Podpisałem umowę, dałem tysiąc kaucji (później miałem dopłacić w dniu zdania, jeśli nie będzie żadnych zastrzeżeń), następnie oddałem samochód, gość zobaczył auto i dopłaciłem resztę co brakowało, a on tysiąc kaucji wliczył w całość kwoty - wtedy zastrzeżeń nie było.
  • Odpowiedz
@Anekito: To jak przy odbiorze nie bylo problemu to olej sprawe. Szczegolnie ze nie bylo protokolu odbioru.
Na nastepny raz tak jak wyzej wspominali - robisz fotki auta przed i po wynajmie (szczegolnie felgi i szyby) + zdjecia w srodku (w przypadku busa obowiazkowo zdjecie tego jak wygladala i wyglada paka) i licznika.
Dodatkowo zachowujesz paragon za paliwo - zawsze taniej zatankowac samemu niz dac im tankowac bo biora prowizje
  • Odpowiedz
  • 2
@Ruotian: Tankowałem sam przy pobliskiej stacji, więc obeszło się bez dodatkowej opłaty za kierowcę. Będę robić zdjęcia na następny raz, dziękuję ( ͡ ͜ʖ ͡)
@siadaj_Kulson: to jakiś starszy Janusz, może nie zrozumieć ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Mateusz-Olssen: Dzięki!
  • Odpowiedz
  • 14
Nie było żadnego protokołu odbioru i protokołu zdania. Podpisałem umowę, dałem tysiąc kaucji (później miałem dopłacić w dniu zdania, jeśli nie będzie żadnych zastrzeżeń), następnie oddałem samochód, gość zobaczył auto i dopłaciłem resztę co brakowało, a on tysiąc kaucji wliczył w całość kwoty - wtedy zastrzeżeń nie było.


@Anekito: czyli nie masz na sobie odpowiedzialności prawnej ani zaległych zobowiązań ¯\(ツ)/¯

Sprawa zamknięta - albo jak chce to niech zakłada sprawę.
  • Odpowiedz
@Anekito: a ci wysłał zdjęcie auta r-------------o w drobny mak, a on chciał od ciebie pieniądze, to też byś się zastanawiał czy mu oddać xD?

Chłop odebrał auto bez zastrzeżeń, to nara. Równie dobrze mógł zrobić rysę, gdy chciał przeparkować samochód, a teraz szuka naiwniaka.
  • Odpowiedz
@Anekito: nie jest w stanie udowodnic, że ta rysa nie powstała 5 minut po oddaniu samochodu, więc nie wiem nawet po co dzwoni. Niezależnie od tego kto jest winny, facet jest na straconej pozycji. Az dziwne, ze zajmuje sie tym biznesem. No chyba, ze tak sobie strzela i szuka frajera.
  • Odpowiedz
Później go zdałem, gość odebrał kluczyki i niby wszystko w porządku.

To za pół roku zadzwoni, że głośnik z prawej strony nie działa. Zablokuj go. Nie odbieraj tel./smsów od niego. A jak wyślę pismo jakieś wezwanie do zapłaty-olej. Zdałeś, oddałeś, koniec tematu. Tak to sobie za pół roku zadzwoni z radiem, a za rok z silnikiem zatartym
@Anekito:
  • Odpowiedz
@Anekito: przecież to oszust i manipulant, specjalnie podał najpierw cenę 2500 zł żeby później tysiąc zł od innego lakiernika nie wydawał się tak duży i abyś był skłonny zapłacić. Chłop poza wynajmem busow zawodowo szuka frajerów.
  • Odpowiedz