Wpis z mikrobloga

W moim mieście najlepsze domy w latach 2020-2023 skupowała jedna osoba (właściciel kilku salonów samochodowych), wiem, bo podkupił mi ich kilka. Sprawdzałem w księgach wieczystych i dalej jest ich właścicielem, a jeden jest wystawiony z przebitką 120% od ceny w jakiej był wystawiony w 2022.

Po co są dopłaty? Oprócz dotowania banków i deweloperów rówież po to, aby taki tłusty miś mógł pomnożyć majątek. W tym czasie my nie zdecydowaliśmy się na kolejne dziecko, trzeba mieć odpowiednie warunki do wychowania potomków.

#nieruchomosci
  • 19
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 197
@duzy_krotki

U mnie pod waw niektóre domu też są skupowane pod spekule i po prostu stoją, ostatnio chyba dokonał się flip, bo dom nowy wolno stojący 3 lata temu stał i stał za 1.1mln No i ktoś w koni kupił, po 2 latach i wykończeniu ala Ikea- wystawił za 1.7mln, stał tak 2 lata i chyba się sprzedał ostatnio i znikl. Pojawiło się nowe ogłoszenie od innej osoby za 2.2mln :)
  • Odpowiedz
@duzy_krotki: To bardzo obrotny z niego biznesmen. Skumulowana inflacja za lata 2022 i 23 nawet nie uwzględniając obecnego roku wyniosła prawie 24%. Wystawiając 20% drożej już jest w plecy, a jeszcze od tego trzeba zapłacić podatek. Podpatrzyłeś jeszcze jakieś inne ciekawe strategie inwestycyjne od tego lokalnego Buffeta?
  • Odpowiedz
@del855: znam przynajmniej 5 takich sytuacji z miasta pod Warszawą. Wszystko kupione za około 100 tys mniej w tamtym roku (rynek pierwotny), a teraz robia flip na pierwotnym. Szaleństwo to co się dzieje.
  • Odpowiedz
@duzy_krotki: Kolejny przykład że tak bardzo chciano stworzyć w Polsce tę klasę średnią że zniszczono klasę "pracującą". Utrzymywanie dualnego systemu podatkowego, innego dla etatowców i innego dla przedsiębiorców było od zawsze planem politycznym a nie ekonomicznym. Fakt że pozwolono na transfer pieniędzy pomiedzy tymi dwoma systemami jest skandalem.
  • Odpowiedz