Wpis z mikrobloga

Mireczki, postanowiłem przerzucić się z #consolepeasants i po 10+ latach wrócić do grania na kompie. Jako, że ostatnie 10 lat spędziłem na macach i konsolach - powiedzcie mi prosze, ile musze liczyc na sprzet teraz (bez monitora, peryferiów) żeby móc w miare komfortowo grać sobie przez pare kolejnych lat?

Nie licze na 4k hdr ( ͡° ͜ʖ ͡°) ale też tym nie pogradze

#pcmasterrace
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@PanKara: 4k na coś co na teraz starczy na promkach no i bez 4k, ponad połowa to sama karta a reszta to amd z poprzedniej generacji
6-8 na coś co powinno wystarczyć na nową generacje konsol...chociaż to tak wiesz z d--y, kto wie co będą miały nowe konsole... może będą super a może żałosne, niemniej przed 2027 raczej ich nie będzie.

Poza tym nie wiem co znaczy "w miarę komfortowo",
  • Odpowiedz
@PanKara: Kluczowe pytanie w jakiej rozdziałce i w ilu klatkach chcesz grać
Bo do tego musisz mieć monitor odpowiedni:
Jak Full HD to komp z RTX 4060TI Ci styknie
Jak 2k - to komp z 4070

Sam mam te druga opcje. Komp za okolo 6500 zł kupowalem pol roku temu
  • Odpowiedz
  • 0
Zresztą teraz jest ciulowy moment na kapowanie kompa do gier, bo za kilka miechów nowe karty powinny wyjść (spekuluje się, że zaprezentują je na CES w styczniu).


@voldi: No i widzisz, to jest też ważna informacja ( ͡° ͜ʖ ͡°) a co do komfortu, jak każdy chce żeby ładnie wyglądało i nie cięło. Tak też spodziewałem się czegoś w okolicach 6-8k, ale totalnie też nie ogarniam
  • Odpowiedz
@PanKara: stary to tylko gry a nie samochód. wywalać tyle kasy co i tak po dóch latach strac dużo jest bez sensu. zostań przy konsolach ci radzę bo na sto procent się rozczarujesz. no ale twój wybor
  • Odpowiedz
  • 0
@wojciet: no ale w-----a mnie to, ze gry na konsole kosztuja czesto 2x tyle, zeby grac online musze placic abonament co miesiac, brakuje mi troche gier, jakby jest masa rzeczy ktora mnie skladania do przerzucenia sie i sprobowania czegos nowego. wbrew pozorom, to pozwoli mi zaoszczedzic hajs long term
  • Odpowiedz
: No i widzisz, to jest też ważna informacja ( ͡° ͜ʖ ͡°) a co do komfortu, jak każdy chce żeby ładnie wyglądało i nie cięło. Tak też spodziewałem się czegoś w okolicach 6-8k, ale totalnie też nie ogarniam tego co i z czego jak składać, bo pozmieniało się tyle rzeczy, że przerasta mnie jakiś wstępny research nawet


@PanKara: Nie masz co się zastanawaić, w procesorach AMD łoi intela jak dziecko od jakiegoś czasu, więc jak masz te 8k to kupujesz najnowszy gen z dopiskiem 3D.
W grafach masz większy problem, bo kolega co obok mnie pisałem pojechał po bandzie i kupił g---o za 6500... wpakował się w intela i RTX xd RTX najlepsze są najlepsze, to prawda, niestety pod względem cena wydajność w półce low i mid przegrywają z amd, masz tu charta z którego korzystaj jak będziesz karty szukał dla siebie:
https://www.tomshardware.com/reviews/gpu-hierarchy,4388.html
Ogólnie kolega kupił za 6500 kompa który będzie ciągnął 5fps więcej niż komp za 4k. który skłądaliśmy znajomemu a i
  • Odpowiedz
  • 0
@voldi: kolejna rzecz do researchu ( ͡° ͜ʖ ͡°) dzieki za info, bo pewnie znajac siebie poszedlbym w podobne klimaty jak kolega ( ͡° ͜ʖ ͡°)

albo moze sie okazac, ze to on ma racje ( ͡° ͜ʖ ͡°) tak czy inaczej, dzieki za pomoc, doceniam bardzo to, ze sie sie tak rozpisaliscie!
  • Odpowiedz
@PanKara:

albo moze sie okazac, ze to on ma racje ( ͡° ͜ʖ ͡°) tak czy inaczej, dzieki za pomoc, doceniam bardzo to, ze sie sie tak rozpisaliscie!


To fizycznie niemożliwe ale jak złożysz już swój komplet proszę oznacz mnie i sam zerknę co tam wybrałeś, sam składałem kompa w zeszłym roku we wrześniu, do tego kilku znajomym składaliśmy kompy, nie wiem co w te 3 miesiące musiałoby się wydarzyć z cenami
rx 7900xt w promocjach już po
  • Odpowiedz
https://www.purepc.pl/jaki-komputer-do-gier-kupic-polecane-zestawy-komputerowe-na-sierpien-2024-komputery-gamingowe-w-roznych-cenach
@PanKara: tutaj masz polecane przez wielu wykopków aktualizowane zestawy komputerowe
Przy tym budżecie składałbym PC pod RTX 4070Ti super (44TFlops, odrobinę mniej niż 4080 - 50TFlops) do grania w 1440 aż nadto + futureproof
Do tego jakiś ryzen z dopiskiem x3d najlepiej żeby miał chociaż te 8 rdzeni i voila. Zasilacz weź z tierlisty linusa
  • Odpowiedz
a roznicy miedzy 90 FPS'ami a 120 i tak nie zobaczysz


@nie_odpisuj: xD dosłownie wszyscy zauważą tą różnicę jeżeli tylko dostaną grę FPS bez motion blura włączonego i sterowanie jest myszką a nie padem

Serio, włącz sobie na przykład Minecrafta - tam możesz suwakiem zmieniać FPSy i próbuj pograć na 120+fps a później zmień na 90fps

W niektóre gry da się grać w 60fps ale w gry które mają wysokie
  • Odpowiedz