Wpis z mikrobloga

Mirki, chcę sobie kupić dysk zewnętrzny SSD, stary, jeszcze HDD ma już 10+ lat i zaczyna zipać i boję się żeby nie stracić danych. Co polecacie? Patrzę na taką stronę https://www.mediaexpert.pl/poradniki/komputery-i-tablety/ranking-dyskow-zewnetrznych#anchor_3738870_2 ale to pierwsza z brzegu, wiadomo sklep poleca swoje itp ale jestem w stanie kupić, któryś z nich.
Moje wymagania 1-2 TB i tyle xD Totalnie nie jestem w temacie, może macie jakieś rady, jakieś polecane modele itp.
Z góry dzięki (pic dla atencji)
#komputery #dyski #informatyka
Shrug - Mirki, chcę sobie kupić dysk zewnętrzny SSD, stary, jeszcze HDD ma już 10+ la...

źródło: ranking_dyskow_zewnetrznych_2

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Shrug: ssd na backup średnio się nadaje. Jak ci się spieprzy to tracisz wszystko bezpowrotnie. Do tego jeśli nie będziesz go podłączać przez długi czas to też możesz wszystko stracić. HDD lepszy.
  • Odpowiedz
  • 0
@Shagal: tak? To tego nie wiedziałem. Myslalem, że bardziej niezawodny bo nie ma tego talerza itp. To co polecasz - przykładowo
  • Odpowiedz
  • 0
@Shagal: część rzeczy mam w chmurze, część na dysku lokalnym, częśc faktycznie tylko na zewnętrznym, ale to najmniej ważne rzeczy. Zewnętrzny traktuje jaką pełna i dostępną wersję do agregowania całości, ale wiadomo, że jest takie ryzyko, a jaka konkretnie Toshiba ? czy ogolnie "coś" z tej marki i tyle
  • Odpowiedz