Wpis z mikrobloga

Dziś znów był czas na improwizację - teraz musiałam zrobić bezglutenowy sernik na zimno.

Z samym serem nie ma problemu (odpadają tylko wszelakie smakowe serki homogenizowane, a przynajmniej te które miałam w domu), gorzej było ze spodem. Nie mogłam dać na dno herbatników, więc upiekłam kukurydziano-ryżowy spód (własny przepis). Chciałam mieć niebanalny smak sernika - pomyślałam o kiedyś tam zmiksowanej żurawinie w słoikach. Na 500g twarogu dałam ~150ml przecieru.

Do masy serowej dosypałam kilka garści grubo siekanych migdałów oraz troszkę zmielonej laski wanilii (nie używam cukru wanilinowego, "tylko oryg1n4ł").

Dolewamy żelatynę i siup do lodówki na 2h.

Smak - OMNOMNOMNOM

Konsystencja - prawilna, orzechy miło chrupią pod zębami

Jestem zadowolona z efektu :3

Jak ktoś by chciał, to mogę opracować przepis :3

@gram_w_mahjonga: podobno lubisz serniki... ;)

#gzw #gotujzwykopem #sernik #ciasto #cotahannah #kolacjazwywlekaczem

@wywlekacz: ;)
H.....a - Dziś znów był czas na improwizację - teraz musiałam zrobić bezglutenowy ser...

źródło: comment_6iAqPGbxPGbe9AzqWiXWMAYLzUYlowKS.jpg

Pobierz
  • 20
@ImperatorPL: @bemo: Ok, to tak:

Spód:

1/2 szkl. mąki kukurydzianej

1/2 szkl. mąki ryżowej

1/2 szkl. skrobi ziemniaczanej

1/2 szkl. cukru

3 jajka

2 kopiate łyżki miękkiego masła

1,5 płaskiej łyżeczki bezglutenowego proszku do pieczenia

Masa serowa:

0,5 kg twarogu (mielonego, z wiaderka)

2 łyżki mąki ryżowej

3/4 szkl. cukru

2 żółtka

150 ml przecieru/dżemu żurawinowego

1/2 szkl. grubo siekanych migdałów

szczypta mielonej laski wanilii

4 łyżeczki żelatyny

Wykonanie:

Spód:
@Hannahalla: napisalas bardzo zrozumiale. dziekuje i wpis leci do ulubionych, napiszę tylko na kartce, że mam kupić mąkę ryżową i bezglutenowy proszek do pieczenia, i po świętach zabieram się do roboty :) dzięki.

p.s nie masz jakiegoś tagu ze swoimi przepisami przypadkiem :D?
@ImperatorPL: Oj, tak, nieprzytomna jestem: chodziło o #gzh / #gotujzhannah ;)

Proszków do serników na zimno? O rany, nigdy czegoś takiego nie używałam. Nigdy nie kupiłam "ciasta w pudełku" :|

Ale ten proszek do serników na zimno to dodaje się do sera czy rozpuszcza w wodzie? Bo jak to drugie, to ten sernik-fix jest "ulepszoną" żelatyną (np. z dodatkiem mąki ziemniaczanej czy aromatów).
@ImperatorPL: A to ciekawe.

Nie korzystam z gotowców, więc nie wiem, jaki jest skład tego produktu.

Często ludzie przepłacają, kupując chociażby "śmietan-fixy" - to sama skrobia ziemniaczana z aromatem śmietankowym. Prosta mąka sprzedawana jako niesamowity środek utrwalający bitą śmietanę.