Wpis z mikrobloga

Hej. Polecicie jakąś stronę do sprawdzenia rzeczywistej stawki OC dla pojazdu osobowego? Dzwoniła do mnie moja agentka i zaproponowała cenę wyższą niż rok temu (nie było żadnej szkody etc) i na pytanie czy nie powinno być taniej to odpowiedziała że to "tylko 40zl" drożej. Także chce koniecznie zmienić ubezpieczyciela
  • 49
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@mark_franklin: w moim przypadku było warto.

Przedłużenie OC w poprzedniej firmie/u agenta wzrosło z 740 na 1050 zł. Podzwoniłem, posprawdzałem oferty na wszystkich stronach ubezpieczycieli jak i pośredników jak mubi, rankomat czy CUK i akurat bezpośrednio w PZU wyszło 540 zł. W przypadku drugiego auta dostałem od jednego agenta propozycję na 1400 zł za OC, u drugiego w PZU 750 zł, a na Mubi za 300 zł w Hestii.

Jak
  • Odpowiedz
  • 0
Ale co Cię obchodzi gdzie masz OC? Jak zrobisz komuś kuku, to jego problem że masz ujowego ubezpieczyciela.


@variat: Akurat wypłacalność ubezpieczyciela powinna Cię obchodzić. Bo jak ubezpieczyciel się wypnie to poszkodowany zwróci się bezpośrednio do Ciebie.
  • Odpowiedz
@piwowar-domowy: #!$%@? komentarze tych fajansiarzy, którzy piszą ci, że jesteś "sknerą, cebulakiem itd, bo nie chcesz płacić więcej", bo mi się #!$%@? rzygać chce jak takiego śmiecia czytam. To właśnie takie #!$%@? napędzają ruchanie ludzi przez bandę cwaniaków w tym kraju. #!$%@? ich po prostu spod wpisu.
  • Odpowiedz
  • 0
@piwowar-domowy Ogólnie stawki poszły do góry od zeszłego roku, jak zresztą wszystko. Taniej z roku na rok mają zazwyczaj np. Ci którym polepszyła się historia ubezpieczeniowa lub skończyli wiek młodego kierowcy.

Jak chcesz mogę Ci przeliczyć na pw skladki we wszystkich towarzystwach.
  • Odpowiedz
  • 0
@piwowar-domowy: mi podnieśli o 75zł OC

jest coraz więcej elektryków na drogach. Ich naprawy są drogie ¯\(ツ)/¯ A kasa na naprawy idzie z ubezpieczeń. Ta kasa to jeden wspólny wór do którego się zrzucamy i ubezpieczalnie dowalają każdemu aby wór nie był pusty.
  • Odpowiedz
  • 0
@bsuuuh: Nie popadaj w skrajność. Nikomu nie mówię że ma brać oc w "ubezpieczenia kogucik". Pochwal się lepiej ile razy czytałeś OWU przez ostatnie np 5 lat.
  • Odpowiedz