Wpis z mikrobloga

WIG20 jest raczej w mocnej dystrybucji
W czerwcu wrzucałem info, że mój algorytm, który gra tylko S na FW20 na każdej sesji zaczyna wychodzić z obsuwy i wspinać się w kierunku ATH. Obecnie jest tylko 26 punków pod maksem, a w poniedziałek był tylko 1 punkt od ATH. Ten system nie ma prawa zarabiać gdy impet wzrostowy intra dominuje lub wyskoki popytu w ciągu dnia są znaczne
Oznacza to mniej więcej tyle, że impet spadkowy w ciągu sesji jest dominujący, a wysokie otwarcia kończą się podażowym zasypywaniem.
Zywykle ATH robione na tym systemie nie było pojedyncze, tylko powtarzane kilkukrotnie.
Opcje są takie:
1. Gruby kapitał robi dystrybucję walorów z WIG20 i to już dosyć długo (gdzieś od końca grudnia 2023, bo wtedy było dynamiczne odbicie z dna obsunięcia systemu) i będzie większa ewakuacja niebawem.
2. Zmienia się tylko akcjonariat na dużą skalę i jest podaż, która grubo sypie, ale ciągle inny gruby popyt to zbiera, więc nic wielkiego poza korektą nie będzie.


#gielda #algotrading
DJ007 - WIG20 jest raczej w mocnej dystrybucji
W czerwcu wrzucałem info, że mój algor...

źródło: eq_fw20_22-08-2024

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
pamiętaj że tu kilka miliardów od wujka jest w stanie ruszyć grubo indeksem


@sforce: Jasna sprawa, ale czysta formuła systemu tego nie wie i gdy equity zaczyna sie piąć w górę, to zawsze w atmosferze sprzyjającej spadkom.
  • Odpowiedz
  • 0
IMO mogą być problemy z tymi 3k na wigu


@michelney: Nigdy nie mów nigdy.
Dla mnie kondycja w20 to szukanie odpowiedzi na pytanie czy banki dadzą radę ciagnąć i deks w środowisku spadających stópek i zastoju w nieruchach. System jednak ma na to wywalone i łapie każdy spadek bez mocnych podbitek.
  • Odpowiedz