Wpis z mikrobloga

WIG20 jest (ciągle) prospadkowo upośledzony

Jakiś czas temu kilka razy robiłem wrzutki z wynikami mojego algosa, który gra tylko S na FW20. Handel jest codziennie, zawsze na otwarciu, zamknięcie pozycji zawsze na zamknięciu lub wylot SL wg prostej formuły.


Przyglądając się linii kapitału, czasowi trwania obsunięcia, dynamice obsunięcia, wniosek mam taki, że obecna hossa z próbą wybicia nad kilkunastoletni trend spadkowy WIG20 w ujęciu złotówkowym i dolarowym, nie zmieniła znacząco charakteru naszego bluechipowego indeksu. Ciągle jest upośledzony w kierunku spadków.
Wniosek na podstawie tego, że ani obsunięcie nie przekroczyło historycznego rekordu, ani obecny czas w obsuwie nie odbiega od historii.
Co gorsza (dla byków), ostatnie tygodnie to powolne wspinanie się linii kapitału na coraz nowe lokalne maksy.
Droga do każdego pobicia historycznego maksa na systemie wyglądała zwykle podobnie, najpierw miesiącami wyraźny trend spadkowy w trakcie rosnącego WIG20, następnie spowolnienie, przełamanie trendu i wspinaczka do ATH linii kapitału. Obecne obsunięcie to ledwie -163 punkty. Nawet pocovidowe odreagowanie było bardziej druzgocące dla wyniku, niż to co dzieje się od końca 2022.
Założenie systemu polegające na tym, że dynamika spadkowych sesji jest wyższa od dynamiki wzrostowych oraz wyskoki w górę są płytkie i pozwalają wysiedzieć systemowi na pozycji intra, ciągle się utrzymuje, więc zakładam, że prospadkowa dysfunkcja WIG20 też się utrzymuje.

To oczywiście może być traktowane jako wskaźnik, a nie pewniaczek

#gielda #inwestycje #algotrading
DJ007 - WIG20 jest (ciągle) prospadkowo upośledzony

Jakiś czas temu kilka razy robił...

źródło: fw20_eq-15-06-2024

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
@DJ007: moim zdaniem czas na GPW nadejdzie, kiedy umocni się dolar i będzie dno na giełdach. Polska giełda spadnie wtedy bardziej niż USA. Wtedy za dolary będziemy kupować tania złotówkę i inwestować w GPW. Tak to widzę.

Inwestora też to widzą, że szczyt na GPW pokrył się z najsilniejsza złotówka od dłuższego czasu. Teraz jest sytuacja przeciwna
  • Odpowiedz
  • 1
7 a od kiedy tego używasz? za okres od 09/2022 do teraz, jaki wynik w totalu by na tym wyszedł?


@maniek74: 2017, Od maksa z 2022 obsuniecie aktualnie -163pkt
  • Odpowiedz