Wpis z mikrobloga

Ma ktuś dosiadczenie se z domkami modułowymi? Jak to się zachowa dajmy na to po 20 latach?
Mówicie, że cenowo wychodzi se tak samo jakby murowany postawić, ale tu robią wylewką, przywożą Ci gotowy domek w częściach, składają, podłączają i jusz. Ja się nie znam na tym i nie cie mi się 2 lat spędzać na budowie.
#budujzwykopem #nieruchomosci
frenm - Ma ktuś dosiadczenie se z domkami modułowymi? Jak to się zachowa dajmy na to ...

źródło: domek-modulowy-model-mg-3-9_1-bazowy

Pobierz
  • 19
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@frenm co to pokazales to domek na wynajem w gorach.Nikt w tym nie bedzie mieszkał jak w normalnym domu. Przeszklenia na froncie robia robote ale na pare dni w gorach dla efektu.

Moze to stac na „peckach”. O to pytasz?
  • Odpowiedz
@frenm: koliega już pytał dzisiaj o domki szkieletowe se i z modułowymi jest tak samo. Jedyna zaleta takiego domku że przyjeżdżają i składają ci to w kilka dni czy tam max miesiąc i po tym czasie masz już stan deweloperski.

Jak to się zachowa dajmy na to po 20 latach?


@frenm: nie wiadomo, bo takie domki to jest coś nowego 20 lat temu wszyscy stawiali murowane domy kostki
  • Odpowiedz
@frenm: Poczytaj sobie o domach z bali - ja nie jestem mocno w temacie ale kumpel riserczował temat modułówek i zdecydował się właśnie na domek z bali. W skrócie to mówił że ok 20% droższe niż modułówki, dużo dłuższa żywotność, chyba lepsze własciwości termiczne. No i wcale nie muszą wyglądać jak góralska chata. Złożenie tego też nie jest jakieś czasochłonne bo ten domek buduje producent, rozbiera go na mniejsze części,
  • Odpowiedz
@frenm lepiej zrobić parterowke z poddaszem nieużytkowym na graty.
Bo w tym domu nie bedziesz w stanie schować walizki bo nie ma na to miejsca…
Nie mowiac o stratach ciepla przez te okna….
  • Odpowiedz
  • 1
@daroq3a: no wlasnie takie okna mi sie marza ech, bez takich okien to nie ma sensu i se kupie kurnik w bloku, bo zadna roznica wtedy

Poza tym okna to własnie grzeją. Mieszkałem w przeszklonym wiezowcu, cala scaiana w oknach to w zimie mozna bylo wylaczyc ogrzewanie i miales ok. 19 stopni. W lecie 35 xD
  • Odpowiedz
@frenm: W blokach to Cię dogrzewają sąsiedzi. Stąd możesz mieć normalną temperaturę z wyłączonym ogrzewaniem - ten trik nie przejdzie w domu. Okna są generalnie w #!$%@? gorsze pod względem izolacyjności cieplnej od ścian, więc zimą przez nie ucieka ciepło, słońce nie jest w stanie zbalansować strat cieplnych ogólnie.

Czy jesteś w stanie zimą w pełnym słońcu stanąć w krótkich gaciach i bezrękawniku i być rozgrzanym? No widzisz. Postawienie szyby
  • Odpowiedz
@frenm Wiem o czym musisz milo sie robi jak z rana przywali sloncem ale potem jakies 18godzin w ciagu doby jest chlodek. Okna = straty ciepla i nie ma co oszukiwac sie.

Nie ma takich domow nigdzie w okolicy,nawet budowane klitki to poprostu sprawdzone rozwiązania typu parterowka w pomniejszeniu.
Pozdrowienia z klitki 100m2
  • Odpowiedz
@Yuri_Yslin: @frenm
a ja w pokojach od poludnia gdzie mam duze okna mam kilka stopni wiecej, malo tego podlogowka mi sie dogrzewa od slonca i w okresie tzw przejsciowym gdy jeszcze nie wlacza sie ogrzewanie podloga jest nagrzana i oddaje cieplo:)
  • Odpowiedz
a ja w pokojach od poludnia gdzie mam duze okna mam kilka stopni wiecej,


@mitsue: Nom, w południe pewnie tak, a przez kolejne kilkanaście godzin masz znaczne straty ciepła przez duże okna, już nie mówiąc o dniach gdzie zwyczajnie nie ma słońca (hint: w PL jest dużo zachmurzenia, zwłaszcza wtedy, gdy byście chcieli by Wam dogrzało, czyli jesienią i zimą)

Tak jak napisał @daroq3a nie da się oszukać fizyki,
  • Odpowiedz
  • 0
@Yuri_Yslin: no jusz mieszkałem, okna na całą ścianę i było dzięki temu ciepło w zimie i gorumco w lecie. Poza tym mieszkałem w 10 mieszkaniach w bloku z mniejszymi oknami i nigdy nie bylo tak ciepło, więc wg Twojej teorii tam sąsiedzi obok nie grzali tylko akurat się zmówili by grzać tam gdzie miałem okna na całą ścianę.
  • Odpowiedz
@frenm: Nie masz pojęcia o czym piszesz, tym bardziej, że może być sto powodów dla których tak było, ale mądrzysz się niesamowicie. Tak, słońce Ci dogrzeje parę godzin, ale masz coś takiego w tym kraju jak chmury i noce, więc większość czasu będziesz miał znaczne straty ciepła, bo szkło jest wielokrotnie gorsze od ocieplonej ściany i to po prostu fizyka. Chciałem Ci tylko pomóc, ale widzę, że jesteś typem osoby,
  • Odpowiedz
@frenm: ej ale ja wlasnie pisalam ze mam cieplej w pokojach od poludnia :D takze jestem z drugiej strony barykady :)) przy czym ja pisze o swoim odczuciu uzytkownika, a nie o technicznych wyliczeniach ;) no i mam spoko okna, trzyszybowe.
  • Odpowiedz