Wpis z mikrobloga

Cześć, znów potrzebuję pomocy, wychodzi mój brak wiedzy niestety :( #siecikomputerowe #sieci
Mam dwa urządzenia w tej samej podsieci LAN, sprawne, działające, przetestowane na wszystkie strony. Urządzenia nie są komputerami i mają bardzo ograniczone możliwości konfiguracji.
Urządzenie A ma ustawione ip, maskę, bramę i dnsy i działa i nic w konfiguracji nie mogę zmienić i co gorsze nie mogę podejrzeć żadnych innych ustawień fabrycznych. (chodzi o porty)
Urządzenie B ma również wszystko ustawione i samodzielnie działa. ALE żeby połączyć urządzenia A i B ze sobą muszę podać w urządzeniu B nr portu otwartego w urządzeniu A. Nie mogę nic nie podać, nie mogę podać zakresu (o ile tak się robi), po przeskanowaniu nmapem wyświetla, że urządzenie A nie ma otwartych portów, co pośrednio potwierdziła infolinia producenta urządzenia A (cytuję Wystarczy adres ip i nic więcej nie trzeba ustawiać, u nas działa :) ) Internet podpowiada, że te urządzenia A często mają "aktywne maskowania otwartych portów" oraz "zaawansowane mechanizmy przeciwko skanowaniu". Jak to ugryźć? Jeżeli urządzenie B wymaga podania otwartego portu a urządzenie A takiego nie posiada (chyba) to jest jakaś szansa na połączenie?

Producent urządzenia B jest pomocny, ale twierdzi, że problem jest w urządzeniu A, bo z urządzeniami innych firm łączy się bez problemu, konfiguracja jest prawidłowa i jest poprawnie ustawione wszystko. Dostawca urządzenia A zatrudnił na infolinii osoby do czytania skryptów, a producent (A) stwierdził, że dostawca wgrał swoje oprogramowanie i każda firma może sobie dowolnie skonfigurować sprzęt. Spychologia w najczystszej postaci, sprzedać coś i pora na csa. Dlatego na razie bez firm i urządzeń... Ratujcie bo komunikacja potrzebna.
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@FilipWWL: musi być jakiś otwarty, jeżeli to urządzenie ma jakikolwiek interfejs. Chyba że można zarządzać nim tylko przez chmurę, wtedy będzie miało wszystko zamknięte, a instrukcje będzie pobierać z serwera a nie przyjmować przez np API. Pokombinuj dobrze z tymi trybami i poczytaj jakie wyniki co oznaczają. Czasem będziesz miał open, czasem closed, czasem opened/filtered. Ale to musisz sobie doczytać, bo wszystko jest ładnie opisane w tym tutorialu nmapa.
  • Odpowiedz
Niech ktoś zawoła jak się okaże co to za sprzęty ( ͡º ͜ʖ͡º)

@FilipWWL pytanie, czy jest w ogóle udowodnione działające prawidłowo takie połączenie, może szukamy rozwiązania problemu którego nie ma... bo tak się nie da i jest to realizowane w jakikolwiek inny sposób? ʕʔ

udp skanowałeś? w pełnych zakresach "-p -"?
  • Odpowiedz