Wpis z mikrobloga

W ciągu 5-6 lat zauważyłem że mój poziom życia ogromnie spadł, w 2018 roku pracowałem jako zwykły magazynier za 2.5k zł trzy lata temu podniosłem swoje kwalifikacje zarabiam 5.5k plus 900 z innej pracy a stać mnie na nic dosłownie tzn. żyję z wypłaty do wypłaty. Wcześniej odliczając za pokój zostało na życie 1900zł gdzie co tydzień z kumplami chodziliśmy do barów często w piątki i w soboty, jadłem co mi się podobało nic nie gotowałem w domu miałem pieniądze na paliwo i jeszcze mogłem sobie sporo zaoszczędzić. Dziś po opłaceniu rachunków zostaje mi 4k zł z kumplami ograniczyliśmy wychodzenie do barów ale i tak próbuję trzymać ten sam poziom życia co 6 lat temu to zostaje mi 200zł oszczędności a nawet nic. Człowiek kiedyś zarabiając mniej i wykonywał lżejszą prace lepiej żył, dziś wiecej pracuje i niby "więcej zarabia" to stać go praktycznie na nic. Ja to się boję co będzie za kolejne 6 lat, a wy też to zauważyliście?
#przegryw #zycie #blackpill #gospodarka #polska
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Przegryw196cm: oczywiście, teraz głupie wyjście do McDonalda to jakieś 50zl. Wstępy do różnych atrakcji to minimum 30-70. Kiedyś podobnie jak ty w sobotę jeździłem do normalnej restauracji w Sopocie na rybę i nie było to żadnym obciążeniem dla budżetu, teraz jem na mieście tylko jak gdzieś wyjeżdżam i to nie zawsze. Dla osób w zwykłych pracach inflacja już dawno zjadła podwyżki, nie mówiąc już o oszczędnościach
  • Odpowiedz
@gerypl89: pamiętam że na mieście kupowaliśmy p--o za 5 zł w----y z cola za 15 zł teraz jak byłem ostatnio za p--o z beczki 20 zł a za w----y z cola 45zl xD ogólnie samo wejście do klubów to 30-50 zł za sam wstęp xDD
  • Odpowiedz
@Nowystaryziel: Jak jedziesz autostradą to raczej nie będziesz zjeżdżał z drogi tylko po to żeby coś zjeść. Drugi przypadek to późna pora wieczorna kiedy sporo lokali jest pełnych lub się już zamykają. Masz racje, jeśli chodzi o opłacalność i jakość jedzenia w takich punktach, ale czasami nie ma wyboru
  • Odpowiedz