Wpis z mikrobloga

@MamByleJakiNick: to zależy. Jak jesteś zajebisty w jakieś wąskiej działce to w pewnym sensie na pewno. Jak jesteś CRUDziarzem to omija Cię spamowanie od Revoluta i smutnych kontraktornii.
  • Odpowiedz
@MamByleJakiNick: Zalezy jakiej pracy szukasz. W sensie czy od razu nie wiadomo czego czy czegokolwiek na rozruch.

La linkedinie sa takie "fale". Raz potrafie miec po kilka "ofert" tygodniowo a raz miesiac czy dwa spokoju.

Tylko ze ja nie szukam pracy :D I mam zanzaczone na linkedinie ze nie szukam (a raczej nie mam zaznaczone ze szukam :P)
  • Odpowiedz
@gorzki99 @whoru
No właśnie, tu jest problem. Obecnie mam wąska działkę, i w niej jestem dosyć dobry, ale mało przyszłościowa ta działka(małe pole do rozwoju). Dlatego szukam czegoś w kierunku Cloud/devops, lub też połączenie jednego i drugiego. Cały czas coś tam się doszkalam, aktualnie robię certyfikaty z clouda, ale to tylko certyfikaty, trochę różnią się od praktyki zawodowej. Spodziewam się że jak chce zmienić dziedzinę to i muszę zejść z
  • Odpowiedz
Spodziewam się że jak chce zmienić dziedzinę to i muszę zejść z oczekiwań finansowych


@MamByleJakiNick: Dla mnie to jakby logiczne.
Nikt nie zaplaci tyle samo komus z doswiadczeniem co komus zielonemu w branzy.

Jak zmienialem branze to tez musialem zejsc. Jak szwagier zmienial to zrobil dokladnie
  • Odpowiedz
@gorzki99 nie chce za dużo podawać, bo moja branża jest dosyć wąska ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jeśli jesteś elektrykiem, to może coś takiego, dla zobrazowania sytuacji:
-ktoś na codzień zajmuje się remontami, ma styczność z tym, co się wiąże z remontem
-ten ktoś trochę szkolił się z elektryki i u siebie w domu zrobił instalację elektryczną, pomagał znajomym w ogarnięciu instalacji
-ten ktoś chce teraz aplikować do firmy która robi instalacje w
  • Odpowiedz
@MamByleJakiNick: No Tak jak Ty nie znasz sie na elektryce tak ja sie nie znam na wynagrodzeniach z Twojej branzy :D

Ale podam Ci 2 wspomnialne wczesniej przyklady.

1-ja:
9 lat w gornictwie przy utrzymaniu ruchu. naprawa konserwacja maszyn i urzadzen. W skrocie - wszystko
  • Odpowiedz
@gorzki99 w sumie to moja sytuacja jest dosyć podobna do tego co opisujesz w swoim przypadku, w teorii zmiana wydaje się być niezbyt wielka, w praktyce właśnie obrót o 180 stopni. Dlatego też ucząc się coraz bardziej rozumiem jak wiele wiedzy mi brakuje. I może jednak warto mniej zarabiać teraz, ale mieć lepsze perspektywy na przyszłość, głównie pod kątem zapotrzebowania na rynku pracy. No i dużo zależy od pracodawcy jako się
  • Odpowiedz
ale jednak tworzenie instalacji wolałbym zlecić specjaliście ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@MamByleJakiNick: No i za to szacun :D to napewno moze przedluzyc Twoje zycie :)

I może jednak warto mniej zarabiać teraz, ale
  • Odpowiedz
jeden zaryzykuje i weźmie takiego co trzeba podszkolić, drugi woli takiego co już umie zrobić


@MamByleJakiNick: No i tak bylo w przypadku mojego szwagra. Moj przelozony idzie do szefa i mowi ze ma kolesia na wakat. Tylko ze jest problem. Szefu pyta jaki. no to mowi ze koles jest kucharzem/szefem kuchni i w zyciu nie pracowal z pradem. Ale jest kumaty i jak sie zawezmie to ogarnie a my go
  • Odpowiedz
Dużo tracę nie mając konta na LinkedIn, i szukając jednocześnie pracy?


@MamByleJakiNick: myślę, że tak. Wiadomo, że jest trochę spamu (nie wolno czytać walla, bo można dostać raka), trzeba unikać ciapatych pośredników i wysyłać SyBi dopiero jak faktycznie chce się aplikować. Niektórzy chcą CV z góry i będą nim spamować wszystkie oferty aby zgarnąć prowizję, tacy pośrednicy nieruchomości w świecie IT. Jednakże bywają sensowne oferty, czasami odzywają się rekruterzy pracujący
  • Odpowiedz