Wpis z mikrobloga

Cześć, mam taką sprawę spadkową, która toczy się w sądzie.

Moja babcia prawie 87 lat ma dom, który należy mi się według prawa w jednej z części. Babci została aktualnie tylko jedna córka, która z nią mieszka w tym domu. Babcia z ciotką zagrała nie fair i przed wysłaniem pierwszego pisma przyszli do mnie i kazali mi się zrzec domu, bo uważali że mi się nic nie należy, co jest oczywistym kłamstwem. Po czym wystosowali pismo do sądu.

Przepychamy się już czwartym pismem z sądu między sobą. Sprawa stanęła na tym, że ja tam wnioskuję o ugodę na X kwotę, ale babcia twierdzi że nie ma z czego spłacić. Chociaż uwazam że to jest kłamstwo, bo żyją dosyć bogato, a córka jej tez także majętna, chociaż tutaj ciotka nie ma nic do rzeczy, bo wnioskodawczynią jest babcia.

To jest kwota do spłaty około 70/80 tysięcy złotych.

Co byście zrobili na moim miejscu? Jakich argumentów mogę użyć w piśmie i jak dalej mogę walczyć.

1. Czy zażądać udziałów w domu skoro nie ma jak spłacić? Jakie to będzie mieć w przyszłości konsekwencje i czy się "opłaci?"
2. Czy atakować, że skoro nie ma jak spłacić to trzeba sprzedać dom?

Jak do tego teraz podejść? Pomocy :(

#prawnik #nieruchomosci #poradaprawna #sad #kiciochpyta #niebieskiepaski #rozowepaski #sprawyspadkowe #spadek
  • 164
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@michal-saszak: jedziesz ze szlaufami, z rodziną dobrze wychodzi się tylko na zdjęciach.

@dowujawafla to że jesteście frajerami i niedorajdami życiowymi nie usprawiedliwia cię żebyś innym wmawiał że to jest normalne xddd OP ma życiową szansę na hajs i logiczne jest że musi ją wykorzystać, nie każdy na wykopie jest #informatyk15k żeby odłożenie 70k to była kwestia roku.
  • Odpowiedz
@BigGuy: właśnie ja w tym poprzednim pismie pisałem że chce opinie biegłego. Myśle żeby nadal to potrzymywać w piśmie i zaznaczyć że jest to ostateczne stanowisko. Później już chyba sad uznaje że sprzedaż będzie tak?
  • Odpowiedz
@GryllowameWazyvva @dowujawafla

Ja pierdziele ale jesteś frajerami xD Że tacy jak wy się nie wstydzą po ziemi chodzić...? xD

Tamta strona nie odpuszcza, brnie w zaparte bo uzyska korzyść majatkowa dzięki czemu będzie coś mieć. A wy radzicie odpuścić?! Co z was za ludzie? Jak was ktoś bije i okrada na środku ulicy to stoicie i mówicie aaaa odpuszczę, niech
  • Odpowiedz
Czyta się ten wątek jak porady roszczeniowych madek na fb tyle, że w wersji na łykop.pl. "Dej bo mi się należy" i ch#j. OP lata jak sęp nad własną babką, a chór przegrywów mu wtóruje :/ Męczyć 87-letnią kobietę, której zmarł już mąż i dzieci, żeby z jakiejś marnej emerytury/renty spłacała młodego byczka. Prawo, prawem ale jakiś honor wypadałoby mieć. Pozostaje tylko życzyć OPowi podobnych wnuków na stare lata,
  • Odpowiedz
@buchowo u mnie w rodzinie z 25 lat temu była jakaś sprawa o kawałek jakiejś ziemi rolnej w rejonie Opoczna, pasek ok 6x40m. U mnie rodzina na Śląsku, wszyscy bez problemu się zrzekli, z kolei jakaś część z Kłodzka z aferowala się mocno, finalnie się zrzekli ale zerwali konkt z nami, że tak odpuściliśmy łatwo ( z tamtymi z Opoczna, nie znali się, wiedzieli tylko że istnieją)
  • Odpowiedz
@michal-saszak jak wygląda sprawa? Odziedziczyłeś 1/4 (np.) domu i jesteś jego współwłaścicielem? Czy chcesz domagać się prawa do zachowku (które jest wypłacane w walucie, a nie w udziale w nieruchomości). Zrzekłeś się dziedziczenia czy nie? Bo tego nie napisałeś.
  • Odpowiedz
@historiofil: Po zmarłej mojej mamie, ja jestem uprawniony do spadku oraz mój tata. Kwestie spadkowe nie były w ogóle uregulowane. Tak sprawa wygląda. Można coś wiecęj, jak uderzać? Bo widzę że się znasz. Dziękuję bardzo.
  • Odpowiedz
@michal-saszak: Nie bierz udziałów w domu bo nigdy nie odzyskasz kasy. Ciotka będzie miała 80% domu, będzie w nim mieszkać a tobie co najwyżej po długoletnich bataliach sądowych może przysługiwać jakiś pokój. Tak samo ciotka nie będzie miała żadnego interesu żeby odkupić twoją część. Jak nie mają pieniędzy niech wezmą pożyczkę hipoteczną pod zastaw domu. 80k to kupa kasy - cztery lata odkładania po 2k miesięcznie.
  • Odpowiedz
to że jesteście frajerami i niedorajdami życiowymi nie usprawiedliwia cię żebyś innym wmawiał że to jest normalne xddd OP ma życiową szansę na hajs


@Emble 70k i życiowa szansa na hajs xD. Kto tu jest frajerem biedaku gołodupcu xD
  • Odpowiedz