Wpis z mikrobloga

Wydzwaniam powoli po dobrodziejach.. 430 zł dniówki na jukej płacą, za to 2 zrzutki max i rura powrót. Co daje 9000 zł przy 21 dniach w tym tirze. Różnica pomiędzy obecną wypłatą wynosiłaby około 3400 PLN i jakbym odjął sobie paliwo to jeszcze mniej. Może to niezbyt wysoka cena za użeranie się z drugim Januszem w kabinie, śmiecenie, dokuczanie, wąchanie czyichś smrodów, znoszenie humorków, ehh jestem typem samotnika mi by pasowała pojedyncza obsada. #zycietruckera #bekaztransa
  • 42
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Knamga: kapnąłem się już po wysyłce. To teraz jeździsz w podwójnej? Ale to i tak uważam, że 430 na gb trochę mało jak wszędzie po eu bez wschodu polatasz za 400 z wyborem miliona firm. Co tam będziesz wozić?
  • Odpowiedz
@Knamga: zawsze mnie to rozbraja na łopatki. Policz sobie godziny pracujące systemu pn-ptk i systemów. Wolnego masz tyle samo, tylko ten wolny okres to nie jest pół soboty i niedziela gdzie nawet zakupów porządnie nie da się zrobić. Tygodniowcy to masakra, nolajf straszny. Jeszcze GB? XD charówa.
  • Odpowiedz
@Knamga: to prawda nie dokuczanie. Większość starych szoferów jeździ pon-ptk żeby się z żoną i rodziną nie widzieć i mieć od nich spokój. Narzekają na sobotnie zjazdy, ale w piątek wieczorem zasypiając jeszcze w ciężarówce cieszą się w duchu że jeszcze jedna noc spokoju od prdolnika. Finalnie to #!$%@? nie życie, wracasz w ptk lub sobotę rano chj, ledwo się zdrzemniesz w domu i do roboty. Przerażające.
  • Odpowiedz
@erni13: w moim przypadku to rozjechali się z prawdą. praca miała być po 10/11h (bo tak są ustalane trasy), czasem moze te 15 wpaść, bo wiadomo, transport. Tyle że jest odwrotnie. prawie cały czas 15 a czasem 11. Plus ja obsługuję sklepy/markety dowożąc im mrożonkę na paletach. Spedycja robi głupie awizacje na nierealne godziny, brakuje ludzi, więc dokładają nam punkty, czego następstwem są kolejne spóźnienia i wysłuchiwanie narzekań pań w
  • Odpowiedz
@ImeNs: Nie no to 15h dziennie pracy to dla mnie w ogóle nie jest praca "na miejscu"

To już więcej z życia miałbyś jeżdżąc na trasy w jakimś systemie. Bo co można w domu zrobić tak naprawdę po 15 godzinach jazdy?

Pełna racja, uciekaj jak najdalej. W ogóle w Polsce idzie znaleźć pracę na solówce na powiedzmy 8-9h dziennie czy to raczej nierealne?
  • Odpowiedz
@erni13: przed tą pracą do moje doświadczenie z transportem opierało się na tym transporcie zestawem za granicą, głownie w systemie 2/2. To była moja pierwsza próba pracy na miejscu. I udała się, bo mnie wyleczyła całkowicie z transportu XD A jazda po pl 8/9h moze i jest realna, ale pytanie czy opłacalna. bo jak na takiej pracy miałbym zarobić 4k na rękę to wolę iść pracować do sklepu, czy innego
  • Odpowiedz
@Knamga: 430 zł dniówki na uk słabo, u mnie w okolicy za uk pon-pt płacą około 10-10,5k zł i ładunki 1:1. Najlepiej szukaj dziada za granicą teraz mało kto dobrze płaci bo każdy mówi, że kryzys jest xD
  • Odpowiedz
@RandomowyTyp: Zalezy też od firmy ale raczej spokojnie. W mojej pracy jest top pod tym względem.

Pracy jest teoretycznie na 40h tygodniowo ale w praktyce często robię np 32 bo gdy trasa skończona to koniec roboty, a ja nie jestem z tych co jeżdżą i gadają z randomami tylko robię swoją trasę i nara do domu xD

Jeszcze 10 lat temu był wszędzie prawie #!$%@? ale teraz to się uspokoiło.
  • Odpowiedz
@erni13: nie no polska to jest patologia w tym transporcie, gdzie szukałeś roboty na olx asmo czy luxmann i jak wygląda twoja robota? To jest kurierka czy jakieś dłuższe wyjazdy? I jak się ściągasz?
  • Odpowiedz
@RandomowyTyp: Ja akurat wożę gaz w butlach, głównie to markety budowlane.

W Niemczech mieszkam już od dawna na stałe więc nie wiem jak wygląda to z tymi agencjami ale podejrzewam kurierkę więc tam też się godzin robi trochę
  • Odpowiedz
@erni13: kurierka jak nie masz znajomosci to wpierdzielaja najgorsza robote, pytanie czy w DE placa wszystko, nadgodziny itp masz jakies dodatki za to bo w polszy #!$%@? 8-12h i masz tyle samo placone, dniowke a na papierze najnizsza kraj.. wszystko w dietach wyplacane..
  • Odpowiedz