Wpis z mikrobloga

Hej, mam umowę UPC jeszcze około roku, wifi które mamy jest tragiczne, każdemu samo się rozłącza, nagle turbo się wiesza, że nawet piosenka bez teledysku się nie chce załadować.
Słyszałem, że te nowe routery od playa są git ale jak zgłaszaliśym problemy z wifi to się bronią, że jest gratis i nic nie mogą zrobić.
Jak wyciągnać od nich wymianę routera na nowy? Każdy kto podpisywał nową umowę to wciskali te routery na siłe, a jak potrzeba to nie chcą dać.
Dodam, że mam ten sam router od jakiś 3 lat bez zmian. Jest to connect box

#upc #play #internet
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Siluminu: Myślę chętnie przedłużą Ci umowę w Play z nowym sprzętem.
Zwiększając prędkość też dostaniesz Giga Connectbox.
Ostatecznie przełączasz Connect Boxa w tryb modemu (bridge) i podpinasz swój jakikolwiek. Kupisz coś porządnego już za 200zł.
  • Odpowiedz
@Siluminu: Zwiększają prędkość chętnie w każdym momencie trwania umowy bo to ją ponownie przedłuża i podwyższa kwotę zobowiązania. Tylko ja zrezygnowałem w ciągu ustawowych dwóch tygodni, prędkość wróciła, a nowy router został ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@lunga: IPv6 jest najnowszą wersją protokołu komunikacyjnego IP, która wprowadza wiele ulepszeń. Adresy IPv6 składają się z 128 bitów, w przeciwieństwie do 32 bitów w adresach IPv4, co daje ogromną pulę dostępnych adresów. Protokół IPv6 obsługuje również dodatkowe funkcje, takie jak IPsec oraz wprowadza hierarchiczną strukturę adresów, ułatwiającą routing pakietów w sieci. W przypadku adresacji IPv4 pojawił się problem z wyczerpywaniem adresów, ale dzięki IPv6 ten został on rozwiązany. IPv6
  • Odpowiedz
@Adi11: Teoria piękna i może to kwestia implementacji, ale w praktyce wiem, że IPv6 to problem z p2p, przekierowaniem portów, dostępu do usług w swojej sieci, a nawet niektórych stron. Nawet UPC/Play uprzedza o problemach z grami sieciowymi w tym trybie i przełącza na v4.
  • Odpowiedz