Wpis z mikrobloga

#ekwpobieraczek

Jak pewnie część osób bardziej wykorzystujących program zauważyła że ekw.ma.gov.pl zaczął blokować IP osób pobierających księgi na wiekszą skalę. Wyrywkowo pojawia się też weryfikacja człowieczeństwa w formie pytania logicznego.

---

Ehh...związku z tym będę próbował to pewnie po wakacjach jakoś obejść, ale będę musiał zagłębić temat bardziej co jest powodem banów, czy są one czasowe, ile można pobierać, aby niewylapać blokady.

Wystosowałem też maila do serwisu strony z zapytanie odnośnie podstawy blokowania dostępu do uwolnionych danych, czasu takiej blokady i klucza na jakiej podstawie są blokady dawane, jednakże jestem realistą i spodziewam się braku odpowiedzi/zbycia mnie jakimś pierdu pierdu o niczym.

Jeżeli ktoś ma pomysł na uniknięcie blokad lub opracował sposób omijania blokady to zachęcam do podzielenia się wiedzą.

---

Osoby tagu #geodezja może zainteresować czytnik plików gml (EGiB 2021, może też EGIB 2015) nad którym pracuje, ma on zapisywać dane opisowe do xlsx wraz z utworzonymi już relacjami, działki do SHP, ewentualnie DXF. Na ten moment to wstępnie już działa, ale udostepnie jak już skontroluje działanie i może jeszcze dodam jakąś funkcjonalność.

#ksiegiwieczyste #python #selenium #nieruchomosci
RZM_4 - #ekwpobieraczek 

Jak pewnie część osób bardziej wykorzystujących program zau...

źródło: temp_file1200542679364314566

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@RZM_4: > Wystosowałem też maila do serwisu strony z zapytanie odnośnie podstawy blokowania dostępu do uwolnionych danych (...)

Poszło jako wniosek o dostęp do informacji publicznej? Na taki muszą odpowiedzieć, chociażby informując dlaczego nie powiedzą.
  • Odpowiedz