Wpis z mikrobloga

To takie do Ciebie Mirku bardziej pytanko @josb515 .

Możesz mi powiedzieć jaki udział w konsumpcji soju mają u Was soju smakowe, np. takie Jinro jak z obrazka?

Byłem dobry miesiąc na tripie w Korei i mało rzucały mi się w oczy te smakowe wersje, plus babka w muzeum soju mówiła, że pije się prawie tylko i wyłącznie klasyki, tymczasem w azjatyckim sklepiku koło mnie, na półkach stoi ich masa.

Masz jakąś wiedzę na ten temat? Z góry dzięki za odpowiedź.

#korea #soju
kurczakos1 - To takie do Ciebie Mirku bardziej pytanko @josb515 .

Możesz mi powiedzi...

źródło: Zrzut ekranu 2024-08-15 104137

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@kurczakos1 chyba nam Europejczykom nie smakuje takie czyste soju i wolimy wersję smakową dlatego często pojawia się u nas w sklepach w tej formie. Chociaż coś kojarzę, że w Korei używa się soju jako dodatek do piwa (może się mylę?). Wersje smakową moim zdaniem można spokojnie pić prosto z butelki. Z żoną próbowaliśmy paru wersji i chyba winogronowe było najlepsze ()
  • Odpowiedz
@kurczakos1: Cześć :)
W zeszłym tygodniu byłem trochę zajęty, więc nie miałem okazji zalogować się na Wykop.
Dziękuję, że mnie odnalazłeś ^.^ Jeśli masz pytania dotyczące Korei, śmiało pytaj.

W Korei moda na napoje alkoholowe z dodatkiem aromatów minęła jakieś 5-7 lat temu. Obecnie popularne są napoje ZERO o obniżonej zawartości cukru, a także bezcukrowe alkohole (z myślą o zdrowiu).
Ja również nie przepadam za czystą wódką i podobnymi trunkami,
  • Odpowiedz