Wpis z mikrobloga

Jest kilka takich rzeczy, które sobie czasem sprawdzam u mireczków na profilach i im więcej rzeczy się wpisuje w klucz, tym większa szansa, że się ma do czynienia z fajnym człekiem, z którym mogę się kumplować. Mówię tu o pierwszym wrażeniu, bo przy bliższym poznaniu każdy może okazać się chu&em albo fajnym człekiem. Tu chodzi bardziej o takie ocenienie kogoś po okładce (czego nie powinno się robić, ale i tak robimy to cały czas, zarówno w internecie, jak i w realu; jak ktoś się nam podoba z twarzy, to jesteśmy mu w stanie więcej wybaczyć, chyba wiecie jak to działa).

Pierwsza rzecz to awatar. Jeśli użytkownik ma ustawiony jakiś avek, to już ma punkcik na start. Brak jakiegokolwiek własnego obrazka profilowego często wskazuje na ludzi toksycznych, niesympatycznych. Takich, którzy mają zupełnie w dupie innych ludzi i wchodzą na wykop tylko po to, żeby się pomądrzyć, powywyższać, pokazać jacy są cool i fajni. Tutaj ważna jest też ocena aktywności użytkownika, bo jeśli aktywność jest mała, to brak awatara może oznaczać zwykłego turystę, który wbija na wypok raz na jakiś czas i generalnie ma w dupie co tu się dzieje. Głównie lurkuje z nudów w pracy czy coś. Nie wchodzi za bardzo w jakieś interakcje z innymi. Wtedy nie musi oznaczać, że to zły człek, tylko że ma inne rzeczy na głowie, żyje swoim życiem i średnio go obchodzi wypok. Ale no, generalnie, jak ktoś ma avek, to na takiego kogoś z automatu patrzę lepiej niż na innych, a jak ma jakieś anime, to już w ogóle super.

Druga rzecz to gdzie jest użytkownik bardziej aktywny: na mirko czy na wykopalisku w znaleziskach. Mirkujący użytkownicy są z reguły bardziej sympatyczni. Nie wyklucza to sporadycznej aktywności na głównej, nie ma tu nic złego, ale jednak większość aktywności powinna być na blogu - taki człowiek ma u mnie plusik.

Kolejna rzecz to plusy na mirko. Jeśli mireczek daje mało plusów, mimo sporej aktywności, no to ewidentnie jakiś narcyz, który nie potrafi skomplementować czy docenić innego człowieka i raczej sam szuka atencji, nie chcąc dać niczego w zamian. Tylko dej dej dej. Tacy ludzie mają u mnie minusik. Liczba rozdanych plusów powinna być przynajmniej zbliżona do liczby wrzuconych wpisów/komentarzy (zależnie od tego, co większe). A najlepiej, jak liczba rozdanych plusów przewyższa zarówno liczbę wrzuconych wpisów jak i komentarzy.

No i ostatnia rzecz, stosunek wrzuconych wpisów do wrzuconych komentarzy. Jeśli większość aktywności to komentarze, a wpisy są tylko sporadyczne, no to zły znak. Podobnie jak z plusami, można tu mieć do czynienia z kimś zapatrzonym w siebie, kogo nie obchodzi zupełnie zdanie innych, ale obchodzi zostawienie swojego zdania pod wpisami innych ludzi. Wywyższanie się, krytykowanie, wytykanie błędów - to jest główna aktywność takiego człowieka. Nic nie daje od siebie, boi się stanąć w świetle reflektorów i napisać coś swojego (albo jest po prostu nudny i nie jest w stanie niczego sam wymyślić). Tacy ludzie mają minusik. Ciężko mi tu wskazać jakiś "poprawny/zalecany" stosunek wpisów do komentarzy, no ale jak ktoś ma 1000 wpisów i 10000 komentarzy, a ktoś inny 5000 wpisów i 15000 komentarzy, to plusik dostanie ten drugi. Ważny jest też umiar, jak we wszystkim, bo jeśli ktoś ma same wpisy i mało komentarzy, to też nie jest dobry znak.

W skrócie: miej ustawiony awatar (najlepiej z animu), udzielaj się głównie na mirko, dużo plusuj, dużo komentuj, wrzucaj dużo wpisów.
  • 21
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@ebson: o, i patrz, jesteś wyjątkiem od reguły, bo jakbym cię miał ocenić tylko na podstawie tych moich "wytycznych", no to słabiutko to wygląda, ale wystarczy przejrzeć trochę twojej ostatniej aktywności i widać, że możesz być spoko. Lubisz koty, grasz w gierki, no i nie wyskoczyłeś do mnie z mordą odnośnie jarania się anime.

Aczkolwiek tu może mieć znaczenie właśnie te 12 lat stażu - czyli wykop nie jest dla
  • Odpowiedz
@Dzia-do-stwo: xD Mi chodziło tylko o sprawdzanie ilości plusików, a nie konkretnie co się plusuje (chociaż no jak się chce kopać głębiej, to jasne, można, ale to trochę przeczy idei "oceniania książki po okładce" i tym całym pierwszym wrażeniu)
  • Odpowiedz
@PiersKurczaka: te wpisy i komentarze to nie odwrotnie? Szczególnie jeśli prowadzisz z kimś dyskusje (dyskusja nie musi być negatywna) to komentarzy jest dużo więcej. Jak np teraz komentuje Twój wpis ale nie zrobię o tym kolejnego wpisu.

Bardziej jak ktoś ma dużo wpisów a mało komentarzy to jest albo spamer albo ktoś kto nie dopuszcza innych ludzi, bo zrobi wpis żeby ktoś go plusowal i komentował ale sam nie będzie
  • Odpowiedz
@Tyrande: pisałem o tym też, ogólnie skrajność ani w jedną, ani w drugą stronę nie jest dobra; dobrze jak ma i dużo wpisów i dużo komentarzy. Jak ma np. 200 wpisów i 2000 komentarzy, to coś nie halo, i w drugą stronę też, 2000 wpisów i 200 komentarzy też tak nieteges trochę
  • Odpowiedz
@PiersKurczaka: O nie, czyli każdy może zobaczyć, że plusuję obrazki z anime dziewczynkami?

Ja jestem uprzedzony do bordo na mirko, no bo wiadomo – żeby mieć bordo, trzeba dużo działać na głównej, a co jest na głównej, to każdy wie. Oczywiście są wyjątki, ale coś tam coś tam potwierdzają regułę
  • Odpowiedz
O nie, czyli każdy może zobaczyć, że plusuję obrazki z anime dziewczynkami?


@Sentinelczyk: nie wiem czemu ktokolwiek miałby się tego wstydzić, chyba tylko jakiś alfa samiec bez poczucia estetyki, anime dziewczynki są super, a ja nie tylko plusuję, ale i rysuję ^_^
  • Odpowiedz