Wpis z mikrobloga

Czy to prawda że od podpisania umowy na kredyt hipoteczny można odstąpić w przeciągu 14dni?


@hyatt: Tak, to prawda, można odstąpić bez podania przyczyny. Jeśli kredyt został już wypłacony to w ciągu 30 dni należy zwrócić bankowi środki. Mogą zostać naliczone odsetki za ten okres.
  • Odpowiedz
  • 0
@marcpol: czy jeśli po prostu poinformuję że nie pojawię się podpisać umowy to dostaję jakąś „karę” na przyszlosc? W sensie jakaś czarna lista, nie udzielą mi więcej kredyty
  • Odpowiedz
@marcpol: czy jeśli po prostu poinformuję że nie pojawię się podpisać umowy to dostaję jakąś „karę” na przyszlosc? W sensie jakaś czarna lista, nie udzielą mi więcej kredyty


@hyatt: W takim przypadku nie będzie to odstąpienie. Po prostu nie umowa nie zostanie zawarta. Nie jest to związane z jakimikolwiek sankcjami.
  • Odpowiedz
  • 0
@marcpol: i nawet jak przed umową był podpisany wstępny akt notarialny to też nic mi nie zrobią? Pękam jednak, nie potrzebuję tego mieszkania, a wizja kredytu mnie gniecie
  • Odpowiedz
@hyatt mylisz problem z bankiem z problemem ze sprzedającym. To są dwa różne, niezależne podmioty. Od umowy kredytu się wykręcisz. Zostaniesz z umową przedwstępną sprzedaży.
  • Odpowiedz