Wpis z mikrobloga

W tym kraju większość ofert mieszkań na wynajem to jakiś horror psychologiczny, połączony z komedią xD Zwłaszcza te od starych dziadów.
Cena 999 / miesiąc + czynsz i osobno media 9999 / miesiąc (oczywiście dopiero w opisie oferty). Standard najczęściej wczesne 2000 (bo PRL kiedyś musiał odejść na dobre). Lista wymagań zaczynająca się od zakazu zwierząt, a kończąca się na losowych "kontrolnych" wizytach właściciela. Przemeblowanie czegokolwiek to zawsze wielka kłótnia, zapomnij o tym, że właściciel pójdzie ci na rękę i zabierze jakikolwiek mebel (albo jego ukochany zestaw garnków z 2005). Wspominałem już o cenie, za którą bez problemu można dostać mieszkania w ludzkim standardzie?

#mieszkanie #polskiedomy #wynajem
L3gion - W tym kraju większość ofert mieszkań na wynajem to jakiś horror psychologicz...

źródło: Screenshot 2024-08-12 at 23-10-27 3 pokoje mieszkanie na wynajem - ul. Modrzewiowa Katowice - 65762161 • www.otodom.pl

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 12
W cywilizowanych krajach wynajmujesz gołe ściany pomalowane na biało i w takim samym stanie musisz zdać lokal.


@robert-kovvalewski: No i zajebiście, oprócz studentów nikt nie chce męczyć się z g---o meblami od prababki właściciela. Albo ze ścianami w kolorze głębokiej moreli xD
  • Odpowiedz
@L3gion:

Ale zdajesz sobie sprawę, jakie to są gigantyczne koszty, żeby doprowadzić mieszkanie do ludzkiego standardu? Są mieszkania ładnie wykończone, ale to naturalnie kosztuje więcej. Ale zakładam jednak że nie jesteś skłonny zapłacić więcej.
  • Odpowiedz
@DiMaria: gigantyczne koszty, rama łóżka z materacem zamiast obszczanej składanej kanapy- 3k. Jedna normalna szafa plus biurko zamiast losowych mebli, każdy z innego kompletu- kolejne 3k. Kuchnia i łazienka to inna kwestia, ale chyba nikt nie oczekuje nowej kuchni w wynajmowanym mieszkaniu.
  • Odpowiedz
@JuneJohn:

Cóż, nie bez powodu wspomniałem o „ludzkim standardzie.” Niedawno wyremontowałem jedno z moich mieszkań na wynajem, co kosztowało mnie ponad 100 tysięcy złotych. Nawet nie chcę przeliczać, kiedy ta inwestycja się zwróci, bo pewnie nigdy. Dlatego standard większości mieszkań jest taki, jaki jest.
  • Odpowiedz
@DiMaria: właśnie obserwując to co ludzie wystawiają na wynajem „ludzkie warunki” zaczynają się przy zrobieniu tego co wymieniłem, a jeśli reszta mieszkania nie wygląda jak rudera już poprawia komfort mieszkających diametralnie. A czy Ci się zwróci te 100k? Z wynajmu raczej nie, ale pewnie nie o to chodziło w tej inwestycji
  • Odpowiedz