Wpis z mikrobloga

Mirki mam takie pytanie - jak sobie radzicie z organizacją czasu z dala od ekranu komputera?

Dziennie siedzę przy ekranie - 8h pracy, 1-2h czytania wiadomości, 1-2h nauki nowych technologii. Łącznie 10-12h przed ekranem i czuję, że to dla mnie za dużo, czuję się tym przemęczony i przebodźcowany. Problem w tym, że pracować muszę, uczyć się muszę jak chcę lepiej zarabiać no i wypada wiedzieć co się dzieje na świecie.

Myślałem na początek żeby robić sobie 1 dzień w tygodniu np. niedzielę jako dzień wolny od jakiejkolwiek elektroniki - tylko czytanie książek, rower itp. Nie wiem czy tyle będzie wystarczające. Jak wy ogranizujecie sobie czas z dala od ekranu i jak sobie z tym radzicie?

#programowanie #pracbaza #programista15k
  • 23
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@WillWonka: no na pewno muszę ograniczyć ten czas, interesuje mnie geopolityka, lubię sobie poczytać jakieś blogi, analizy, ale fakt, jako szara mrówka i tak nie mam na nic wpływu i lepiej spożytkować ten czas bardziej kreatywnie
  • Odpowiedz
@steppenwolf12: Możesz słuchać radia internetowego z wiadomościami na spacerze na słuchawkach. Wrócisz do domu i czytasz e-booki na e-papierowym czytniku. W takim wariancie wpatrujesz się tylko 8h w świecący ekran. To wszystko w dzień powszedni.

Weekend jest twój, a nie szefa. Ale oczywiście nie przeszkadza to w czytaniu fajnych, PAPIEROWYCH książek.
  • Odpowiedz
@steppenwolf12: przestań przeglądać njusy i się douczać za frajer o ile to nie jest jakiś szczególny przypadek (np. chcesz się wbić do big techu i się uczysz algosów)

Tak wiem łatwiej powiedzieć niż zrobić

A jak już chcesz się douczać to ja personalnie mam dość kodowania po godzinach, czasem odpalam o'reilly na ebooku
  • Odpowiedz
@eU2MO: tak, właśnie odkryłem podcasty i, że wiadomości mogę ogarnąć podczas spaceru

@kawalerka15k z tą nauką, no chociaż trochę muszę się douczać żeby skille były na bieżąco, ostatnio słabo mi szło na rozmowach technicznych i muszę trochę podciągnąć wiedzę
  • Odpowiedz
@steppenwolf12: wizyta u okulisty, piszę serio też miałem problem że zaczynał mnie łeb boleć, byłem zmęczony okazało się że mi się wada wzroku zrobiła, dostałem okulary i jest bajka.
  • Odpowiedz
1-2 godziny na niusy? Przyznaj się, że siedzisz na wykopie


@To_ja_moze_pozamiatam: często to wykop/reddit/youtube, czasem w weekend zajrzę "na chwilę" i mijają tak 3-4h zupełnie nie mam kontroli nad tym i muszę się ogarnąć

Pracować w IT to trzeba 2h dziennie, a nie jak Ty po 12h..


@4mmc-enjoyer: scrum master już czeka z biczem aż dowiozę przed końcem sprintu
  • Odpowiedz
@steppenwolf12: U mnie to tak działa:

- Zamiast wiadomości to podcasty
- W pracy jak masz zadania koncepcyjne, to rób je na kartce
- Douczanie się głównie podczas pracy
- Optymalne ustawienia monitora i wilgotność powietrza też potrafią poprawić
  • Odpowiedz
@To_ja_moze_pozamiatam: Ja tak mam, ze przy suchym powietrzu duzo szybciej mecza mi sie oczy i wilgotnosc 40-60% mi pomaga. Ale to moze kwestia indywidualna. Ostatnio pracuje glownie na home office i jak musze przyjsc do biura na caly dzien, gdzie jest klima i suche powietrze, to oczy praktycznie mi wysychaja xD

Co do monitora, to reguluje sobie jasnosc w ciagu dnia, zeby byl mniej wiecej tak jasny jak otoczenie i
  • Odpowiedz