Wpis z mikrobloga

Super nowa funkcja w #google #pay portfelu google #wallet #gpay #googlepay #googlewallet #nfc #android

W przeszłości odblokowywałem telefon odciskiem palca, przystawiałem do terminala płatniczego i gotowe.

Teraz Google wprowadziło nową funkcję – po dotknięciu terminala jeszcze raz muszę potwierdzić odciskiem palca, że to ja autoryzuję płatność - chociaż przed chwilą, biorąc go do ręki, musiałem go odblokować, żeby w ogóle ruszyła procedura płatności.

Totalnie bez sensu.
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@k__d: nie zmieniałeś telefonu? W jednym miałem tak, że musiałem po parę razy potwierdzać, teraz jest na luzie, odblokuję i tylko raz na jakiś czas jest dodatkowa weryfikacja
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 0
@krystekw2: Nie, ciągle ten sam. Muszę więcej razy zapłacić i spróbować co się stanie - na razie miałem taki przypadek raz, ale placiłem też raz. Miejmy nadzieję, że to nie funkcja na stałe.
  • Odpowiedz
  • 1
@k__d ja u siebie w Samsungu zrobiłem tak jak w ios - dwukrotne przyciśnięcie przycisku zasilania wywołuje portfel google, prosi mnie o odblokowanie, przykładam i działa za każdym razem. Faktycznie jeśli telefon wcześniej odblokowałem to po dłuższym czasie jak przystawiam telefon do płacenia to jeszcze raz chce ode mnie odcisk palca. Google Pay ostatnio działa w #!$%@? gorzej niż Apple Pay ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz