Wpis z mikrobloga

#ukraina

No to teraz lecimy narracją, że Rosjanie podpalili (de facto) swoją elektrownie. Tak samo jak zniszczy swój gazociąg pod Bałtykiem ;p
  • 27
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 2
@stefan_pmp:

Nie wiem, nie znam się na konstrukcji budowlanej elektrowni jądrowej w Zaporożu i jak to wygląda, gdy reaktory są w stanie spoczynku?

Wiem, że szansę na odzyskanie tego terytorium (włącznie z EJ) są marne. Próba była w 2023 r. i wyszło jak wyszło.

Więc de facto jest i... pewnie będzie to już rosyjska elektrownia. Dlatego zakładanie z góry, że Rosjanie sami sobie ją podpalili... jest nierozsądne.
  • Odpowiedz
  • 1
Ja bym się na razie wstrzymał z osądzaniem, co tam się tak naprawdę stało ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Bad_Sector:

O tym mówię. Po prostu widzę już MOIM ZDANIEM dość głupią narrację, że Rosjanie niszczą swoją własność.

Mam deja vu.
  • Odpowiedz
@Thorrand:

Może potrafią strzelić w szpital dziecięcy, ale zniszczenie cudzej elektrowni atomowej to przesada.

Może jeszcze ją zaminowali nie wiadomo po co?
  • Odpowiedz
Więc de facto jest i... pewnie będzie to już rosyjska elektrownia. Dlatego zakładanie z góry, że Rosjanie sami sobie ją podpalili... jest nierozsądne.


@Thorrand: Pali sie chlodnia kominowa. Doczytaj co to jest chlodnia kominowa.
Potem popatrz na te czarne kleby dymu.

Od dzieciaka towarzyszyl mi taki widok bo z boiska do elektrocieplowni byl rzut beretem. A ta miala 3 chlodnie kominowe (potem 2 bo jedna sie zawalila :P)
  • Odpowiedz
  • 0
ale zniszczenie cudzej elektrowni atomowej to przesada.


@dqdq1:

Cudzej? Przecież to jest pod ich kontrolą i oni traktują to już jako swoją własność. Praktycznie nie ma szans na ten moment, żeby Ukraina mogło to
  • Odpowiedz
@Thorrand: rosjanie zaminowali elektrownię w Zaporożu.

Scenariusz zniszczenia jej jest w planach rosjan- mówiąc wprost chcą użyć jej jako broni.

Ty mówisz że dla nich istnieje jakaś czerwona linia.
  • Odpowiedz
Nie wiem. Skąd mam wiedzieć na podstawie 1 filmiku zrobionego z odległości 10 km? Widzę kłęby dymu i pożar. Czyli coś się pali.


Coś musi się palić w środku, bo dym wydobywa się przez komin.

@Thorrand: Tam nie powinno być nic innego niż stal beton i dużo wody. Być może Rosjanie zrobili sobie wewnątrz komina skład amunicji/paliw itp. i im się zapali.
  • Odpowiedz
  • 0
@prawda_w_moskwie: @dqdq1 @karhu @gorzki99

Rozumiem, że to te opony eksplodowały? :)

IAEA experts witnessed strong dark smoke coming from ZNPP’s northern area following multiple explosions heard in the evening. Team was told by ZNPP of an alleged drone attack today on one of the cooling towers located at the site. No impact has been reported for nuclear safety.
  • Odpowiedz
@Thorrand: Powtarzam jeszcze raz. Tam nie powinno być nic innego niż stal, beton i dużo wody. Nic z tych rzeczy się nie pali. Jeżeli coś wybuchło i się pali to ROSJANIE musieli zrobić sobie skład amunicji/paliw itp w kominie. Bo to jest fajnie miejsce, nikt do niego nie będzie strzelał itp. Istnieją porozumienia między narodowe że nie wolno rozmieszczać wojska na terenie elektrowni oraz nie można jej atakować.
  • Odpowiedz