Wpis z mikrobloga

@xfin: "Inb4 - płeć określają chromosomy i finito."

Nie, płeć określa jakieś 9 czynników - genetyka to jeden z nich.

Pozdrawiam z poziomu biologii 2024 roku, nie 1960.
  • Odpowiedz
@Maczuga_Herkulesa18: jedni posuwają się do amputacji, żeby wziąć udział w igrzyskach. Drudzy dla wygranej zmieniają płeć poświęcając zapewne w dużej części swoją tożsamość i godność. Btw. Są jakieś transkobiety z zawodników igrzysk? Nie przypominam sobie żebym słyszał, że kobieta, uważa się za faceta i bierze udział w igrzyskach z innymi facetami.
  • Odpowiedz
@Niebadzksieciem: dzięki - to dowiedziałem się coś nowego, bo ja byłem przekonany, że większość zaburzeń to mutacje typu trisomia czy zespół XYY + obojnactwo, czyli niezgodność gonad ¯\(ツ)/¯

Nie, płeć określa jakieś 9 czynników - genetyka to jeden z nich.

@redrum333: no i c--j, p----------m głupotę i przyznaję się do tego. Biologia to nie moja działka naukowa i nie powinienem był się na ten temat wypowiadać.

Niemniej nadal
  • Odpowiedz
@Maczuga_Herkulesa18 chłop czy nie chłop.. Nawet jakby walczyła z baba z takimi długimi łapami to te by się zesrała co najwyżej. Podobny case jak Adamek walczył z Kliczko i Kliczko nawet gardy nie trzymał xD
  • Odpowiedz
@kkecaj: wyobraź sobie że ja mam jakieś 43 na łapie wyćwiczone a są stare baby na targu co mają więcej ode mnie XD ale wyobraź sobie że mimo to nie są silniejsze. Jesteś poprostu za głupi na to żeby chłopa od baby rozróżnić nawet XD
  • Odpowiedz
@Maczuga_Herkulesa18: Nie zwróciłem się tylko do ciebie, odpowiadam nie tylko do ciebie, ale do szerszego grona odbiorców, użyłem liczby mnogiej (konserwy). Zwracając się do ciebie użyłbym liczby pojedynczej (konserwo).
Skoro u Tajwanki sprawa jest bardziej skomplikowana niż bardziej wyraźne XX/XY i mnie korygujesz (prawdę mówisz) to czemu wcześniej stwierdzasz, że jest facetem? No to jak? Skoro oba to mężczyzna czy kobieta? Zależy jak nam leży? Jaki jest kolejny czynnik skoro ten nie jest jasny? Bo ta sytuacja nie jest oczywista, jak u wielu osób.
Oczywiste jest za to, że stwierdzenia typu, "Lin to facet, Szeremeta walczyła z facetem gupie lewaki." to p---------e pokroju "Jest 30 płci gupi prawaku." Jedno p------i lewak, drugie prawak i oboje sobie myślą życzeniowo dobierając informacje pod tezę i poglądy, żeby świat był prosty, a co za tym bezpieczny, bo niewiedza i nieznane budzą strach.

Niech cię to nie "strigeruje", ale biologia to nie jest zero-jedynkowa sprawa. XX/XY to nie absolutnie jedyna rzecz wpływająca na płeć i żelazny wyznacznik mężczyzna/kobieta. (To nie jest lewackie p---------e o 30 płciach, które nie istnieją. To są fakty.).
Ja wiem, że coś w stylu "Jest XY = facet, jest XX = kobieta." to łatwe do zrozumienia i proste. A prosty świat
  • Odpowiedz