Wpis z mikrobloga

#wojna #ukraina #rosja

Ukraińscy urzędnicy zwrócili się do Waszyngtonu z prośbą o pozwolenie na użycie amerykańskich rakiet dalekiego zasięgu ATACMS do uderzenia w lotniska, których Rosja używa do odwetu za wkroczenie do obwodu kurskiego.


Jeśli Ukraina amerykańskim sprzętem będzie mogła atakować lotniska w Rosji, bo stamtąd startują samoloty, to czy Rosja będzie mogła atakować lotniska np. w Rzeszowie, bo stamtąd startują samoloty?

https://kresy.pl/wydarzenia/ukraincy-ponownie-zwrocili-sie-do-usa-o-pozwolenie-na-uzycie-rakiet-dalekiego-zasiegu-atacms-na-terenie-rosji/
  • 38
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mk321 XDDD rosja niech się najpierw zajmie odbijaniem ziemi pod Kurskiem, a nie atakowaniem Rzeszowa, bo aktualnie same nasze siły zbrojne są im w stanie wjechać na Królewiec albo zablokować Petersburg
  • Odpowiedz
@mk321:

Pracownik chińskiej stacji benzynowej (zwanej rosją z powodów historycznych) bez pozwolenia swojego właściciela z Pekinu nie pójdzie nawet do kibla i będzie srał w pampersa.

Możliwość ataku na NATO mnie nie martwi. Atak na lotnisko w Rzeszowie to bezpośredni atak na amerykańskie wojsko.
  • Odpowiedz
via Wypiek
  • 0
@smutny_przerebel

przeanalizuj dołączony screen i wtedy może zrozumiesz, że ze screena nic nie wynika, a mój komentarz to przypuszczenia.


Z twojego komentarza i ze screena wynika sugestia, że USA się zgodziło na użycie ATACMS (inne niż wcześniej, no bo co to byłby za news, czyli na teren Rosji). A to jest fejkiem.
  • Odpowiedz
via Wypiek
  • 0
@CarlChryniszzswics jak coś, to ja nic nie zgłaszałem. A moderacja usunęła ci komentarz. Albo ktoś inny zgłosił albo sami usunęli.

Pamiętam, że użyłeś słowa "debil", ale mam to gdzieś.

Napisz jeszcze raz mniej więcej to co napisałeś, bo dostałeś dużo plusów i szkoda komentarza.

Chyba napisałeś coś o tym, że Rosja nie zbombarduje lotniska w Polsce, bo byłby to atak na NATO.
  • Odpowiedz
@mk321: Jeśli samoloty startujące z Rzeszowa, albo tam lądujące i później dalej biorące udział w wojnie, będą atakować ruskich czy desantować na nich spadochroniarzy, to pewnie tak,
Póki tego nie robią to nie, choć też jest podbramkowo, bo tam ląduje cały sprzęt z całego świata, który na Ukrainę idzie przez granicę lądem.
Była sytuacja z przekazaniem Ukrainie MiGów-29 na początku wojny, plotki mówiły że niektóre mózgi nawet miały rozważać bazowanie
  • Odpowiedz
via Wypiek
  • 0
@wyrwiflak

a czy Ty straszysz


Nie straszę, tylko się pytam.

Bo tak wynikało z tego newsa. Tylko okazało się, jest fejkiem (komentarz wyżej wyjaśnienie).
  • Odpowiedz
Napisałem tutaj (drugi komentarz), że to fejk, to @smutny_przerebel usunął komentarz i wrzucił mnie na czarną listę:


@mk321: inteligenty odbiorca, wie że są to tylko moje przypuszczenia w formie śmieszkowania. Nie ma żadnych pewnych informacji, że ten ban zostął zniesiony, tak samo jak i że został utrzymany. Są natomiast zdjęcia rozbitego konwoju po ostrzale rakietowym z głowicami kasetowymi.
Ty się zesrałeś, dodając do tego swoje chore interpretacje i zacząłeś
  • Odpowiedz
via Wypiek
  • 0
@smutny_przerebel nie, wkleiłeś fejkowego newsa (z niedopowiedzeniem) i dalej podałeś tego fejka dodając do tego komentarz, który wprost sugerował, że zakaz został zniesiony.

Żeby nikt ci nie zarzucił, że to fejk, to dałeś twierdzenie w formie pytania. Typowa zagrywka dziennikarska:
https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Prawo_nag%C5%82%C3%B3wk%C3%B3w_Betteridge%E2%80%99a

Czemu usunąłeś mój komentarz, a nadal tutaj dyskutujesz?
  • Odpowiedz
nie, wkleiłeś fejkowego newsa (z niedopowiedzeniem) i dalej podałeś tego fejka dodając do tego komentarz, który wprost sugerował, że zakaz został zniesiony.


@mk321: masz prawo do swojej opinii, z którą osobiście się nie zgadzam. Poza tym mam prawo nie chcieć z tobą dyskutować, więc się nie dziw, że zasiliłeś moją czarną listę.
  • Odpowiedz
via Wypiek
  • 0
@smutny_przerebel nie chcesz dyskutować, ale jednak nadal dyskutujesz.

Tylko nie chcesz dyskusji w tamtym wpisie, żeby nie było widać, że wrzucasz fejki.

To jest cenzura.
  • Odpowiedz