Wpis z mikrobloga

Mam nadzieję że ktoś mnie zbawi informacją, że koleżanka Kaja nie dostaje za to pieniędzy.
Ja #!$%@? od wszystkiego - nie chodzi o film, producentów, aktorów, redakcję, politykę, nic.

Jak można stworzyć coś takiego? Serio pytam. Bo jedyna opcja jaka mi przychodzi do głowy, to że mają oni tam w Na Ekranie świętą wersję Google Translate na pendrive, ale taką offline z 2012 roku, i odprawiana jest ceremonia tłumaczenia starannie zaplanowana tak by broń boże żadna autokorekta nie zasugerowała bluźnierczej poprawki.
Każdy tłumacz by to lepiej zrobił, każdy LLM by to lepiej zrobił. Myślę że nawet mój pies miałby realne szanse to lepiej zrobić.

Tam musiało być włożone w ten jeden cytat dobre pół godziny roboty żeby to tak spieprzyć.
Jedyny plus że to tylko ai artykuł stworzony do scrapowania przez inne ai.
Bo teraz właśnie widzę, że już w pierwszym zdaniu artykułu pinda zrobiła błąd xD
A potem wrzuca spoiler alert, poprzedzony spoilerem xDD
Chętnie przyjmę Twoja posadkę jakby co. Gorzej nie będzie na pewno, a I mogę z ceny zejść jak zdalne.

Internet is dead.

It was the first day of shooting and it was born of the reality which is who on earth do you cast? I can't think of a more impossible and frustrating role to recast than Wolverine. I don't know. As an actor, it would be awful and intimidating, and you'd need to take it in a different way. But if you had to do it, and replace the guy who's made it canon in every way, shape, and form on-screen and off wasn't available, Henry Cavill would be pretty good!


vs

Nie potrafię wyobrazić sobie bardziej niemożliwej lub frustrującej roli do ponownego obsadzenia niż coś takiego jak Wolverine. Jako aktor, byłoby to okropne i onieśmielające wejście w to. Musiałbyś to wymyślić na nowo i podejść do tego inaczej. To zrodziło się z tego, że gdybym miał obsadzić kogoś w tej roli, a facet, który uczynił go kanonicznym pod każdym względem, kształtem oraz formą na ekranie i poza nim, byłby zajęty... Henry Cavill


#dziennikarstwo #zalesie #natemat #angielskizwykopem #angielski #tlumaczenie #praca #pracbaza
Paranoija - Mam nadzieję że ktoś mnie zbawi informacją, że koleżanka Kaja nie dostaje...

źródło: Screenshot-20240809-065009-2

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
Swoją drogą, parę dni temu próbowałem udawać kogoś obcego w jednej sytuacji, więc zaczalwm pisac w taki oto sposob. albo trzeba wylacYc specjalnie ustawienia (po co?) albo co drugie slowo trzeba od-poprawiac.
Więc jak? Jak?!
  • Odpowiedz