Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Mam problem z zapamiętaniem oraz przyswajaniem wiedzy Mianowicie Oglądam jakiś film/serial przeważnie z napisami to muszę cofać czasem po kilka razy jedną scenę żeby skumać sens całej wypowiedzi ale podświadomie mniej więcej wiem o co chodzi a czasami niektóre sceny wchodzą mi do głowy natychmiast i mózg nie musi nic przetwarzać.

Myślę Ze Zawsze miałem ten problem bo jako dziecko w przedszkolu miałem problem z zapamiętaniem Sekwencji zdań które pani przedszkolna nam kazała się nauczyć potem w szkole podstawowej było dyktando na którym była tablica z tekstem i trzeba było przepisać ten tekst, nauczycielka odsłaniała tekst powiedzmy na 1 minuty w tym czasie mieliśmy zapamiętać pewną cześć tekstu i potem tekst był zakrywany i były takie 3 czy 4 odsłonięcia tekstu oczywiście jako ze nie mogłem tego zapamiętać to pisałem jak było odsłonięte i oblałem test.

Pisze o tym ponieważ wywołuje to frustrację we mnie jakoś taką złość na siebie że nie potrafię zapamiętać kawałek pieprzonego tekstu i czuję się z tym źle i nie wiem czy to moja wina czy po może po prostu mam taki mózg i chcę to zmienić .Dodam do tego jeszcze ze mam problemy z koncentracją prawdopodobnie (ADHD) co może mieć wpływ na to ze taki jestem bo jeżeli mnie coś bardzo interesuje to może nie powiem jotka w jotke tego co zapamiętałem ale przekaz będzie przekazany taki jaki był w artykule czy w inne j dziedzinie która zgłębiałem.

Podsumowanie: Ten tekst pisałem 20-25 minut co nieco pousuwałem albo napisałem w inny sposób na który wpadłem po przeczytaniu jako do d--y to brzmi .Czy istnieją jakieś ćwiczenia na ćwiczenie mózgu który poprawi mój sposób zapamiętywania myślenia czy taki po prostu umrę.
edit Właśnie sobie przypomniałem ze zawsze miałem problem w napisaniu po angielsku listu do kolegi co porabiałem w wakacje chodź dużo z angielskiego rozumiałem i Umiałem napisać pojedyncze zdania.
Jak ktoś to przeczyta to dzięki za poświęcony czas
#przegryw #pytanie



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: RamtamtamSi
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mirko_anonim nie wszyscy przyswajają wiedzę tak samo i w tym samym tempie. Może masz po prostu zbyt wysokie oczekiwania od siebie? Nie ma nic złego w tym, że cofasz scenę żeby zrozumieć sens filmu oglądanego w języku obcym (a nawet w języku ojczystym).
Skoro zapamiętywanie tekstu czytanego idzie Ci słabiej, próbuj innych metod - może pomoże czytanie na głos, może opowiadanie własnymi słowami najpierw patrząc na tekst, a później bez. Może
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: wypi3rdol z diety ziarna (wszystkie, nie tylko gluten. Jedynie ryż jest ok), nabiał, ogranicz mięso.

Z drugiej strony jedz dużo orzechów, nasion, pestek oraz ryb i owoców morza

Pisze to śmiertelnie poważnie, jak potrzebujesz wyjaśnień to pisz priv. Sprawa bardzo ważna, większość komentujących nie zdaje sobie nawet sprawy z tego jak Twój mózg funkcjonuje, a już na pewno nie jest w stanie Ci pomoc
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: no dobra a nie jest trochę tak, że Ty się skarżysz na to że masz słabą kondycje a nic nie biegasz, albo że nie masz siły w łapach jak na siłownie nie chodzisz i żelastwa nie przewalasz?

ćwiczysz Ty swój mózg jakoś? uczysz się czegoś, nawet jak to trudne? wysypiasz się, masz odpowiednią ilość stresu?
  • Odpowiedz