Wpis z mikrobloga

Jakie są Wasze doświadczenia z jazdą małym samochodem miejskim w segmencie A lub B z silnikiem benzynowym 1.0 - 1.2 na długich trasach? Mam tu na myśli jazdę drogą ekspresową albo autostradą kilka godzin i setki kilometrów. Mam VW Polo 9N z silnikiem 1.2 12V w benzynie z 2003r i tylko tak się zastanawiam co by się stało z silnikiem gdyby przez parę godzin jechać z prędkością 100-120km/h drogą ekspresową? Autostradą to nigdy w życiu nie jechałem ale załóżmy że i taką miałbym kiedyś jechać. Przy 140km/h to już na pewno spalanie wzrośnie, silnik na wysokich obrotach i tylko zastanawia mnie na ile to jest dla niego zdrowe? Zakładając że jechałbym sam z jakimś lekkim niezbędnym bagażem. Już jechałem raz ładnych kilka km mocno pod górę, perspektywa jazdy na 3 biegu 60-70km/h jest nieciekawa. Silnik 1.2 12V w Polo z tego rocznika jest słaby, ciężko się rozpędza. Nadaje się na takie długie trasy drogą ekspresową lub autostradą czy nie?

#motoryzacja #samochody
  • 46
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
Jak jeździcie tymi autostradami? Macie dwa pasy: na prawym tiry 80-90, na lewym osobówki 140-200+. Nie ma gdzie jechać 110-120.


Co chwilę jest jakiś filmik jak ktoś przepisowo wyprzedza tiry jadąc 140, to z tyłu mu ktoś podjeżdża na zderzak i jej go wyprzedzi to mu zajeżdżają drogę i hamują przed nim.


I wiele osób się z tym zgadza, bo "blokował lewy pas". Mimo tego, że tylko wyprzedzał i jechał z maksymalną przepisową prędkością. Bo inni jechali np. 200 i ich spowalniasz.


Jakbyś
  • Odpowiedz
  • 0
@daro1: To nie 1.2 puretech od Stellantisa, że się #!$%@? po kilkudziesięciu tysiącach, bo jakiś zjeb zamoczył pasek rozrządu w oleju.
  • Odpowiedz
  • 0
samochód to był ford focus z 2002 w gazie XD


@Tyrande: Od kiedy Focus to autko miejskie z małym silniczkiem? Tam pewnie siedziało 1,6 lub 1,8 circa 115hp i dziwisz się że na luzie jechałaś w porównaniu do 3,5 metrowych autek mających 50 koni xD No ja #!$%@?ę.

Tylko wiadomo musisz obserwować stan baku, żeby zatankować zanim paliwo się skończy


No shit.
  • Odpowiedz