Wpis z mikrobloga

@sforce: ogólnie nie. Choć to zależy co robi broker z twoimi pozycjami na realny rynku. Jak kupisz cfd na long to broker może wykonać tą pozycję lub nie, a nawet może zagrać przeciwnie niż ty.
Niektórzy jak widzą że dobrze grasz to mogą wykonać twoją akcje na realnym rynku
  • Odpowiedz
@sforce: Market maker właśnie robią tak że grają w drugą stronę albo wcale i liczą że nie pójdzie w twoją stronę…. Choć np takie xtb bardzo duża część zysku tak na serio ma że swapów. Prawda jest też taka że jak pójdzie w drugą stronę to jeden wuj czy market maker czy nie.
  • Odpowiedz
@bialowieska12345: no w sumie nieraz mnie to zastanawiało, ale nigdy nie próbowałem tego zweryfikować. jesteś pewny, że szczur będąc brokerem MM zawsze się hedżuje? hedżują u Saxo, tak? wiadomo w ogóle coś o szczegółach takich zabezpieczeń?
  • Odpowiedz
@michelney: ja twierdzę że to zależy ile masz pozycji zyskownych i na jakie kwoty.
Coś na zasadzie grasz dobrze i zarabiasz to broker nie będzie grał przeciwnie bo z reguły masz rację. Nawet w xtb masz zakładkę ze statystykami. Do tego może dochodzić kwestia analityki co przewiduje jak zachowa się rynek w przyszłości. No analityk twierdzi że będzie rosło ty grasz long to wykona tą operację na realnym rynku bo
  • Odpowiedz