Wpis z mikrobloga

Mam znajomego nazwijmy go Szaweł, z Szawłem znam się 18 lat, gdy był młodszy to normalnie działał mu mózg, teraz jest z nim tak że jak go o coś pytasz to jest taki lag, po prostu ma zmulony mózg jak ja to określam.

Szaweł dobrze zarabia w zeszłym miechu ponad 100k PLN, ma 3 etaty i sfera zawodowa to jedyne co u niego nie leży.

Szaweł ma też dobry kontakt z rodziną i mamą, aż za dobry moim zdaniem, bo widzicie Szaweł ma w dupie co się dzieje w kraju, lub chociaż u niego za oknem, nie interesuje się polityką, ale zawsze chodzi głosować na to na co mama mu każe, po to aby mama nie była zła xD.

Zauważyłem też że Szaweł ma podejście typu "zawsze ktoś mi pomoże", teraz wynalazł jakiegoś kolegę i uważa że jest lepszy niż terapeuta i że razem poradzą se z problemami Szawła, gdy ja mu mówię że "jest sam z problemami i tylko on może sobie pomóc", uważam że najkorzystniejszą rzeczą jaką Szaweł może dla siebie zrobić to wyjechać np do Azji na digital nomad visa i zmienić kompletnie otoczenie, tym bardziej że jest #programista15k i i tak robi zdalnie.

Oto lista problemów Szawła, którą przygotował dla kolegi:

1. od jakiegoś czasu regularnie zażywam kokainę, tak, nawet dzisiaj, też brałem,

2. nie biorę leków które zalecił mi psychiatra, a na dodatek mam od niego całkowity zakaz zażywania jakichkolwiek narkotyków, więc ukrywam przed nim fakt z pkt. 1, bo się po prostu boję mu to powiedzieć,
3. w ciągu ostanich 3 dni spałem może z 6-8 godzin? nie chce mi się spać, a jak mi się zachce to zasypiam na krótko, i czuję się znów wyspany,
4. jakieś 2 tygodnie temu zaczęła mi drętwieć ręka, tak na dłuższy czas, czasami cały dzień, byłem z tym u neurologa, na szczęsice stwierdził, że to nie zawał, mam podejrzenie uszkodzenia nerwu łokciowego (nie mam pojęcia niby jak sobie go miałem uszkodzić, jak tylko siedzę przy kompie tak jak zawsze i pracuję, ale dobra), nie dość tego zdiagnozowała u mnie
5. od nie wiem, kilku dni czuję się dziwne kłucie w okolicach klatki piersiowej, tak jakby w sercu, które promienuje jakby do szyi wzdłuż tętnicy,
6. jeszcze jakieś 3 miesiace temu brałem dopalacze (mefedron), ale przerzuciłem się na kokainę, bo jest zdrowsza,
7. mam sporą nadwagę (125kg) i dziś np. zjadłem KFC zamiast nic nie jeść albo zjeść coś zdrowego,
8. mam zdiagnozowany stan przedcukrzycowy, którego obecnie nie leczę,
9. powinienem zrobić badania krwi żeby sprawdzić poziom różnych rzeczy, w tym np. poziom hormonu tarczycy, który badałem jakoś 1.5-2 lata temu i brałem lek na podwyższenie, bo było go za mało, przerwałem leczenie i tego nie leczę,
10. mam problemy ze wzwodem i ogólnie niskie libido już od dłuższego czasu,
11. w 2015 roku trafiłem na odwyk od narkotyków, przez pół roku chodziłem na terapię po której przestałem zażywać wszelkich substancji i przez 7 lat byłem czysty,
12. miałem napad manii w 2021 roku chyba, była policja, zamknęli mnie w psychatryku, i wyprowadzili ze stanu maniakalnego na szczęście i zdiagnozowali chorobę schizoafektywną,
13. praktycznie nie wychodzę z domu, praktycznie moje główne i jedyne zainteresowanie to praca,

Jak uważacie co jest najlepsze dla Szawła?

#psychologia #terapia #psychiatria #pytaniedoeksperta #narkotyki
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@KondominiumKatoSocjalistyczne: kompleksowa terapia - ale w PL dosc ciezko o taka - bo powinien byc prowadzony przez psychiatre i lekarza prowadzacego. Wyeliminowac narkotyki, zajac sie leczeniem (pewnie jakby panowal cukrzyce, jedzenie, narkotyki i prowadzil troche zdrowszy tryb zycia - to i problemy ze wzwodem by sie skonczyly - zreszta moga tez byc psychologicznie powiazane), Odwyk, terapia , miana przyzwyczajen - tylko jak wszystko tak nagle zmieni - to raczej moze
  • Odpowiedz
@KondominiumKatoSocjalistyczne: Moim zdaniem daremny twój trud, bo z tego co napisałeś, Szaweł tak naprawdę udaje że szuka pomocy - on niczego nie chce zmienić.
Jak znajdzie w sobie motywację do pracy lub sięgnie dna, to uważam, że dobrym pomysłem byłby prywatny ośrodek leczenia uzależnień.
Taki z odziałem szpitalnym, ładnym otoczeniem i wsparciem terapeutycznym.
  • Odpowiedz
@Tryt_on też mi się wydaje, że Szaweł niczego nie chce zmienić, no i tak jak mówisz daremny mój trud ( ͡° ʖ̯ ͡°).

Ja też jestem #!$%@? (niby skąd indziej konto na wypoku) i gdy Szaweł mnie krytykuje to przyznaje mu rację, a gdy ja krytykuje Szawła to automatycznie włączają się u niego mechanizmy wyparcia, on jest bardzo zaciećwierzony.

Albo np. gdy ja mu powiedziałem by dla
  • Odpowiedz
@KondominiumKatoSocjalistyczne: na sile nikogo nie uszczesliwisz - moze silka czy pompki to za duzo - moze na poczatek po prostu spacery z kijkami (z tego co mowisz, to Szawel jest juz dosc..duzy). Ale pytanie - czy powinienes brac na klate jesli on z tym nic nie chce zrobic ? I tak jesli nie pojdzie na terapie - to marne twoje starania.
  • Odpowiedz
@KondominiumKatoSocjalistyczne: Niech się zastanowi jakie ma odczucia, emocje z tym związane, bo o tym nie wspomniał ani słowem. Niech się zastanowi, co on właściwie chce, co mu się z tej listy podoba, a co nie podoba.

Co do ćwiczeń, to mu powiedz, że liczy się regularność. Lepiej ćwiczyć codziennie porządnie 5 minut, niż 2 razy w miesiącu 5 godzin.

Co do jedzenia, to niech poszuka, co polecają wegetarianie do jedzenia i niech to głównie je. Niech unika cukru, a zwłaszcza łączenia cukru z
  • Odpowiedz
@KondominiumKatoSocjalistyczne: #!$%@? prosta droga by umrzeć.
Drrywiejaca ręka to mógł wyjść zespół cieśni przez ćpanie
Koks zdrowszy? Nie powiedziałbym, to zależy. Uszkodzenia serca i mózgu od pierwszego użycia, oba to gówno.
Bóle serca mikrozawaly,zesztywnienia naczyń,elektrolity, ale też to skutek zmian w cyklach pracy serca

Odwyk / terapia na już
Potem dietetyk i psycholog
  • Odpowiedz