Wpis z mikrobloga

Spadło o kilka procent od potężnego ATH i wielcy inwestorzy kupa w gaciach i nagle ni z d--y ni z pietruchy jakas narracja o recesji wszechobecna na tagu, kekłem srogo
#gielda
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Jestem_robotem123: jeśli ktoś jest na rynku od 2 lat myśli, że giełda tylko i wyłącznie rośnie, to tak właśnie jest. A ten kto siedzi trochę dłużej wie, że być może niedługo zrobi się dobry moment na zakupy jak trochę powietrza z tego nadętego do granic możliwości balona uleci
  • Odpowiedz
@Matheo780: twoim błędem jest to że myślisz że ten kapital który napłynął na rynek jest z powietrza - a nie jest.

Opieranie się na tym że "zawsze kiedys spadało więc może teraz też jest moment na spadki" to nie jest wystarczająca analiza. Bessy trwają średnio parę miesięcy a najdłuższa trwała bodajże 200 dni z hakiem więc to są zawsze odstępstwa od normy - także chcąc grać pod bessę grasz w
  • Odpowiedz
@michelney: potezny dodruk covidowy który ostatecznie trafił w ręce bogatych którzy mają nadwyzke kapitalu której nie są w stanie wydać więc ja inwestują (akcje, nieruchomości, złoto). Do tego postępujące rozwarstwienie i kumulowanie coraz większe ilości kapitalu w rękach coraz mniejszej ilości ludzi - ten sam efekt, coraz więcej kapitalu nie do przejedzenia, który jest inwestowany w wyżej wymienione rzeczy.

Mając takie fundamenty warto zadax sobie pytanie co ci bogole mieliby
  • Odpowiedz
@Jestem_robotem123 no to mamy rozważania bez danych. Spoko. Ale jak to wygląda po analizie?
Ile jest wolnego kapitału, ile sciągnięto przez qt, ile poszlo w niepłynne aktywa, ile poszlo w obligi, ile pójdzie w obligi? Ile w rynki wschodzące, ile do Chin, Japonii? Dlaczego w 2022 kapitał z giełdy byl wycofywany praktycznie na calym szerokim? Masz pewność, że znowu tak nie będzie?
  • Odpowiedz
@michelney: jak bez danych? To są właśnie dane ekonomiczne, to że rozwarstwienie się pogłębia - a dodruk to potęguje - to można sprawdzić jak to wygląda na przestrzeni lat, nie chce mi się szukać wykresów pod tezy które wielokrotnie sprawdzałem i jestem ich pewny.

Dlaczego w 2022 kapitał z giełdy byl wycofywany praktycznie na calym szerokim? Masz pewność, że znowu tak nie będzie?


Gigantyczne pieniądze które zostały nadkurowane podczas covidu
  • Odpowiedz