Wpis z mikrobloga

Chciałbym spróbować soczewek kontaktowych i przekonać się, czy to jest w ogóle dla mnie. Wszędzie mają wielopaki. Gdzie kupię jednodniówki -0,5?

#okulary #soczewki #okulista
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@L3stko: Polecam soczewki. Ludzie najbardziej sie boją wkładać i wyjmować jak to jest tak proste jak obsługa tampona.
Trzeba pamiętać o zachowaniu higieny, na palcach nie może być najmniejszego pyłku, włoska, niczego.
Dotykanie oka nie boli, oko nie wypłynie, bez obaw.
  • Odpowiedz
@exenito: Niczym, trzeba mieć tylko ręcznik lub lub najlepiej szmatkę z podobnego materiału jak ten do czyszczenia okularów, wtedy na niej nie osadzają się żadne pyłki ani paprochy. Zwykle po umyciu rąk kontroluję opuszek palca wskazującego prawej ręki, to na niego nakładam soczewkę i kciuk. Lewą ręką otwieram oko i nakładam soczewkę do oka.
  • Odpowiedz
@arinkao: miałem na myśli oczywiście czym wycierasz już poprawiłem komentarz. Chodzi Ci o szmatke z mikrofibry? A jak z papierowymi ręcznikami nie lepiej?
  • Odpowiedz
@exenito: Papierowymi nie próbowałam ale wiem że mój zwykły ręcznik też sie nie nadaje. Lepsza już będzie jakaś szmatka z satynowej bawełny. Musisz mieć dobre światło, chodzi o to żeby te 2 palce nie miały na sobie pyłku czy mini włoska z materiału.
  • Odpowiedz
@exenito: Oj tam za bardzo się przejmujesz. Zobaczysz który materiał zostawia paprochy a który nie. A jak wejdzie do oka to wyjmiesz lub przemyjesz soczewkę, to wszystko jest mega proste.
  • Odpowiedz