Wpis z mikrobloga

Dlaczego ciągle słyszę jaką to mamy tragiczną demografię, ale na końcu zawsze dodają że już nic nie da się zrobić, to po co ciągle o tym mówić? XD
Na mój chłopski rozum sytuacja jest do odratowania: przywrócić kompromis aborcyjny, zamiast murzynów wpuszczać tylko murzynki, zamiast wspierać ludzi którzy dzieci już mają i dawać im dopłaty pod kolejne mieszkania, podwyższać osiemsetplusy i inne, stworzyć program dla singli 35 plus dla których to już ostatni dzwonek na zrobienie dzieciaka
Ale ja się nie znam, takie tylko luźne #przemysleniazdupy

#demografia #przemyslenia #gospodarka
  • 21
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

ale na końcu zawsze dodają że już nic nie da się zrobić, to po co ciągle o tym mówić? XD


@fhgd: To chodzi o to że w aktualnym modelu nie da się zmusić ludzi do rodzenia niestety. Ten tekst to nawoływanie do zmiany modelu.

Na mój chłopski rozum sytuacja jest do odratowania: przywrócić kompromis
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 0
@PfefferWerfer: to dlaczego po wprowadzeniu zakazu aborcji dzietność tak spadła? gdybym był kobietą też bym się bał że zachodząc w ciążę zmuszą mnie do rodzenia jakiegoś mutanta, bo inaczej bozia się obrazi XD

A 50% szansy to nadal więcej niż 0% szansy ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
to dlaczego po wprowadzeniu zakazu aborcji dzietność tak spadła?


@fhgd: W kryzysie covidowym i po nim spadła na całym świecie niezależnie od tego czy była tam reforma aborcyjna czy nie. Indie spadły poniżej zastępowalności pokoleń, Korea przebija wszelkie rekordy, Czechy też wpadły w smutę po chwilowym odbiciu.

No i jesteśmy w czasach medialnej #!$%@? i wojny damsko-meskiej w social mediach. To też nie sprzyja, a jest to stosunkowo świeże zjawisko które eksplodowało w ostatnich 10-15 latach razem ze smartfonami i nie wiemy co z tym
PfefferWerfer - >to dlaczego po wprowadzeniu zakazu aborcji dzietność tak spadła?

@f...

źródło: f4a1049a333aa0c6d954a2d89e957993cc57bbf51bdfe795f6b9e4e5fbff554a

Pobierz
  • Odpowiedz
@fhgd: Nie, kobiety imigranci też nie mają dużo dzieci. To widać dobrze w Niemczech, gdzie dzieci imigrantów już nie mają dużo dzieci.
  • Odpowiedz
@lavinka:

Imigranci po zamieszkaniu w Europie przestają się rozmnażać. Wynika to wprost z dostępności do antykoncepcji.


@lavinka: nadal w 2-gim pokoleniu jest wyższa dzietność niż ludności tubylczej, wynik to z
  • Odpowiedz
@HaPe: Jest wyższa niż miejscowi, bo liczą łącznie z tymi, co dojechali w pierwszym pokoleniu. Drugie pokolenie ma taką dzietność jak miejscowi.
  • Odpowiedz
Drugie pokolenie ma taką dzietność jak miejscowi.


@lavinka: Nie ma takiej samej, są nawet sporo różnice w dzietnośći wśród dzieci imigrantów zależne od pochodzenia ich rodziców.
  • Odpowiedz
@HaPe: A, czyli nie masz tabelki, tak myślałam. Bo ja akurat te tabelki z gugli znam i one nie rozróżniają pokoleń. Trzeba się mocno dokopać do danych demograficznych po niemiecku i tam jest pokazana niska dzietność niemieckich Turków na przykład.
  • Odpowiedz
@lavinka:

A, czyli nie masz tabelki, tak myślałam


@lavinka: masz dane w filmie

@lavinka" dzietność niemieckich Turków na przykład." nadal jest wyższa niż etnicznych niemców, turcy to mocno zeuropeizowani muzułmanie różnią się bardzo od arabów z afryki północnej
  • Odpowiedz
W filmie nie ma danych tylko jakieś kocopoły pod tezę, zmyślone propagandowo.


@lavinka: nawet pewnie nie obejrzałeś filmu, jakbyś miał jakąś wiedzę nt. imigrantów z krajów muzułmańskich w DE, to byś wiedział, że na ogół mielą się we własnym sosie od narodzin, szkoły, ewentualnie póście do pracy może zmienić środowisko
  • Odpowiedz