Wpis z mikrobloga

Orientacyjne zarobki kanałów youtube za wyświetlenia w miesiącu LIPIEC 2024

- Ksiazulo: 370.000zł (rekord u niego)
- Kanał Zero: 350.000zł
- Kanał Sportowy: 100.000zł
- Genzie: 630.000zł
- Budda: 50000zł
- Telewizja Republika: 400.000zł
- FameMMA: 20000zł
- BezPlanu: 45000zł

Od kwot należy odliczyć podatek.
Niesamowite jak Książulo przy kosztach produkcji 30zł za kebaba/film kręci większy hajs przy pewnie milionowych nakladach Kanału Zero. Tak, wiem że KZ ma sponsorów itd ale odnosimy się tylko do hajsu od yt

#youtube #polskiyoutube #pieniadze #biznes #ciekawostki #kanalzero
dddobranoc - Orientacyjne zarobki kanałów youtube za wyświetlenia w miesiącu LIPIEC 2...

źródło: depositphotos_355586268-stock-photo-hand-money-youtube-logo

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@dddobranoc: no ale Książulo też zatrudnia kogoś do montowania filmów. Pewnie dzielą się z Wojkiem kasą za współudział itp. Mimo to zyski są kosmiczne. Masz rację, że to nieporównywalne z KZ gdzie jest cała ekipa redakcyjna, reżyseria, postprodukcja, studio, biuro, księgowi itd.
  • Odpowiedz
@Andrzej_Buzdygan: Filmy montuje jego dziewczyna, gdzieś kiedyś o tym wspominał.
Do kosztów należy dołożyć jeszcze transport, bo trochę po Polsce jeżdżą, ale i tak w porównaniu do zarobków to jakiś marny % kosztów jest.
  • Odpowiedz
@dddobranoc: A skąd masz widzę odnośnie CPM poszczególnych twórców? :) Dla każdego będzie różna więc nie można tego tak łatwo przełożyć na podstawie wyświetleń miesięcznych.

Osobiście uważam, że Genzi, Książulo to pewnie zarabiają dużo więcej niż w twoich szacunkach.

Taki przykład Książula: wyświetlenia w lipcu to 36,9 mln co jeśli przyjmując, że ma podobny CPM jak Genzie to dawałoby mu około 15 tys zł za 1 mln wyświetleń. A w
  • Odpowiedz
@Micho_master: już nie chce mi się sprawdzać, ale Książulo ma te 37mln razem z shortami, z długich jest coś 27mln. Ale zgadzam się, że Ksiażulo niedoszacowany lekko. O Republika też myślę, że mają duuużo mniej. Ogólnie kontent jedzeniowy ma jeden z większych CPMów.
  • Odpowiedz