Wpis z mikrobloga

Pytanie do spawaczy 15k #pracaspawaczamnieprzeistacza

Jak to jest ze mozna 15k wyciągać ze spawania, jak oglądam jakieś raporty zarobkowe i widze że jak ktoś ma 5k na łape to sie cieszy. Chodzi o prace na swoim czy jak? :)

Mysle o przebranżowieniu się z #programowanie na #spawanie (jestem w tym slaby, a dobry znowu z rzeczy manualnych)
  • 21
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@stary_grat nie można, to bzdury, musiałbyś nie spać tylko #!$%@?ć.

Te przechwałki i #!$%@? bierze się stąd że spawacze nie odróżniają brutto od netto czy uop od jdg więc taki co #!$%@? na działalności w holandii podaje przychód jeszcze w złotówkach żeby się na wsi pochwalić - czyli 15k ale na a1 w holandii co daje 35€ na godzine a w rzeczywistości po podatkach, kosztach, opłaceniu chaty i fury wychodzi na tym 3k€.

W polsce to samo, jak jebnie za 60zł na jdg 300 godzin to mu sie wydaje że tyle zarobił.
  • Odpowiedz
@stary_grat kuce z it też tak robią, ogólnie ludzie mają kompleksy.

Taka kasa ze spawania jaką ja robie np to po odliczeniu chaty i podatków za 200h z groszami wychodzi 20€ na łape.

W polsce dostaniesz max 40 na uopie na łape, więcej na śmieciówach jak zapłacą a nie wyjebią wałka a na jdg to 55-80 przeciętnie z podziałem 80% w kierunku 60~
  • Odpowiedz
  • 0
kuce z it też tak robią, ogólnie ludzie mają kompleksy.


@kamil-tumuletz: tak, mityczny programista 15k ale brutto xD tez sie o tym przekonalem dopiero pozniej jak juz wszedlem w te srodowisko

a powiedz - lubisz swoja prace? to jest ciezka fizycznie praca? oczy wysiadają od niej? jak wyglada Twoj typowy dzien pracy?
czy maszyny spawają lepiej jak ludzie? xD
  • Odpowiedz
@stary_grat nie słuchaj malkontentów, na spawaniu da się zarobić. Miałem na statku polskiego spawacza i polskiego montera. Za 2 miesiące przywiezli do domu 70k na czysto, wracają na 2 miesiące do domu i mają wszystko w dupie. ZUS we wlasnym zakresie płacili. Na pogłebiarkach w Niemczech albo w Holandii 220-250 euro a spawania tyle co nic, więcej się #!$%@? niż pracujesz, nikt ci nie patrzy na ręce, bo jesteś w załodze
  • Odpowiedz
  • 0
@karski: no wlasnie... nie kazdy spawacz spawaczowi rowny. tak samo jak mozna cale zycie #!$%@?ć w pcimiu dolnym na koparce rowy, a jakos sa #!$%@? tez ludzie na koparkach w jakis kopalniach odkrywkowych albo na innych wielkich maszynach, co pewnie malo nie zarabiaja. chyba kwestia uprawnien. @kamil-tumuletz ale pewnie latwo sie mowi
  • Odpowiedz
@karski zdarza mi się brać remonty albo roboty stoczniowe -istotniejsze jest to że przez moje łapy przelatują oferty ze stawkami od wielu lat i wiem o wiele lepiej od spawaczy co po ile - przykładowo tu masz propozycje na platformę z poważnej firmy z wymogami kwitów bosiet oguk i tak dalej - tyle samo zarobisz na płotach u niemca.

Wypłaszczyło się już dawno tak jak u was na statkach filipińcami
kamil-tumuletz - @karski zdarza mi się brać remonty albo roboty stoczniowe  -istotnie...

źródło: Zdjęcie z biblioteki

Pobierz
  • Odpowiedz
@kamil-tumuletz tak szybko się poddajesz? Pierwsza lepsza oferta na rig, 50k na czysto w miesiąc, ale ok, 3300 z poważnej firmy na platformach. Jako że może i faktycznie znasz robotę od strony kołchozów w NL, tak o robocie na statkach/platformach jako ZAŁOGANT nie wypowiadaj się.
karski - @kamil-tumuletz tak szybko się poddajesz? Pierwsza lepsza oferta na rig, 50k...

źródło: Zdjęcie z biblioteki

Pobierz
  • Odpowiedz