Wpis z mikrobloga

Klient nie zapłacił mi za wykonanie projektu. Od kilku lat jestem grafikiem i jeszcze nikt mnie nie oszukał.

Nie mieliśmy umowy tylko ogólną rozmowę na slack z ustaleniami projektu.
Mam kopie tych rozmów. Projekt wykonałem, on ten projekt wdrożył i wisi u klienta.

Typ mnie olewa i zaczął mnie straszyć prawnikiem że jesli będą pisał do tego klienta żeby on mi zapłacił to mnie pozwie bo on przez to straci klienta i będę miał przechlapane. Masakra. Wyceniłem projekt na 2000 zl. Wysłałem mu fakturkę i zlewka.

Co mogę zrobić? Chce to opisać gdzieś bo czytając jego slack nie zaplacił nie tylko mi a kiedy dochodzi do płatności to wywala ze slacka i wez się dobijaj...

Proszę o porady
#januszebiznesu #januszex #janusze #pracait #praca #oszukujo
najlepszygrafik - Klient nie zapłacił mi za wykonanie projektu. Od kilku lat jestem g...

źródło: images

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@najlepszygrafik: O tym co się liczy, a co nie decyduje sąd. A w takich sytuacjach, jeśli nie masz umowy, to musisz się wozić na prawo i lewo jak turecki sprzedawca dywanów, żeby udowodnić, że racja jest po twojej stronie.

Edit: Już pomijam ten skromny fakt, że "bez umowy" działają zwykle oszuści w szarej strefie.
  • Odpowiedz
Chce to opisać gdzieś bo czytając jego slack nie zaplacił nie tylko mi


Opisuj tutaj, już wykopki to rozdmuchają ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Co jak co, ale dzięki temu portalowi oszuści szybko zyskują sławę
  • Odpowiedz
@groman43: Co z tego że nie mam umowy?
Czy kradzież czyjegoś projektu do którego to ja mam prawa autorskie nie podlega kodeksowi?
U jego klienta wisi wdrożony mój projekt graficzny. Przecież to jest kradzież bo nikt mi za to nie zapłacił.
  • Odpowiedz