Wpis z mikrobloga

@Knamga: A gdzie jest niewiadoma?
Dokladnie tak jak masz.

Zolto zielony pod bolec na srodek, Niebieski z prawej a brazowy z lewej.

EDIT - zakladajac ze nikt nie skopal instalacji i faza jest na brazowym :P
  • Odpowiedz
a jakie to ma znaczenie?


@mrbj: Nie ma przepisow czy norm okreslajacych wprost z ktorej strony ma byc faza a z ktorej neutralny.

Jednakze zgodnie ze sztuka faze podpinasz po lewej a neutralny po
  • Odpowiedz
Jednakze zgodnie ze sztuka faze podpinasz po lewej a neutralny po prawej.


@gorzki99: jak zaciski są podpisane L i N to też?

jak dziecko wsadzi palce do gniazdka to wsadzi prawa reke (z prawej strony gniazdka) czyli pod neutral.


@gorzki99: biedne francuskie dzieci muszą masowo ginąć, bo tam z reguły faza jest po prawej.
  • Odpowiedz
jak zaciski są podpisane L i N to też?


@ShortyLookMean: A jak masz dyskutowac jak cos jest okreslone? Skoro producent okreslil gdzie L a gdzie N to podpinasz jak okreslil.
I robisz sztuczke magiczke - odwracasz o 180 stopni gniazdko. Bum TADA TSSS.

Nie wiem jak jest we francji. ja mieszkam w polsce i wiem jak jest w polsce.
  • Odpowiedz
Jednakze zgodnie ze sztuka faze podpinasz po lewej a neutralny po prawej.


@gorzki99: bardziej mi chodziło o kwestie techniczne a nie o praworęczne dzieci, jak byś nie podłączył tego gniazdka to na wtyczce wyjdzie raz tak, raz tak.
  • Odpowiedz
bardziej mi chodziło o kwestie techniczne a nie o praworęczne dzieci, jak byś nie podłączył tego gniazdka to na wtyczce wyjdzie raz tak, raz tak.


@mrbj: Tak na wtyczce bez uziemienia. Czyli tak zwanej "plaskiej". Czyli urzadzenie w drugiej klasie ochronnosci. na wtyczce "z dziura" wyjdzie zawsze tak samo. (prawie zawsze - podwojne gniazdka to wyjatek ze wzgledu na swoja budowe)

W gniazdku mamy prad przemienny (bardziej napiecie - a
  • Odpowiedz
na wtyczce "z dziura" wyjdzie zawsze tak samo.


@gorzki99: no nie wyjdzie, raz fazę będziesz miał na lewo od bolca a jak przepniesz to na prawo od bolca. Udzielasz się na tagu elektryka i wierze, że masz chwilową zaćmę.
  • Odpowiedz
no nie wyjdzie, raz fazę będziesz miał na lewo od bolca a jak przepniesz to na prawo od bolca. Udzielasz się na tagu elektryka i wierze, że masz chwilową zaćmę.


@mrbj: Jeszcze raz :) Bo widze ze sie zakreciles :)

jak do gniazdka z bolcem podepniesz faze z lewej, neutral z prawej a bolec na srodku to masz 2
  • Odpowiedz
2-podpinasz "wtyczke z dziura" (czyli taka z mikrofali, piekarnika, czajnika bezprzewodowego itp) i wtedy ZAWSZE na tej wtyczce bedzie faza z tej samej strony. Bo nie jestes w stanie podpiac wtyczki odwrotnie. Bo Ci dziura we wtyczce nie pozwoli.


@gorzki99: no jak, wytłumacz mi, z lewej strony listwa L, po środku ochrona, a prawej N. Przepinasz wtyczkę i zawsze od bolca z lewej masz L?
mrbj - >2-podpinasz "wtyczke z dziura" (czyli taka z mikrofali, piekarnika, czajnika ...

źródło: timex-eco-gniazdo-podw%C3%B3jne-podtynkowe-z-uziemieniem-gpt-6c-bia%C5%82e

Pobierz
  • Odpowiedz
no jak, wytłumacz mi, z lewej strony listwa L, po środku ochrona, a prawej N. Przepinasz wtyczkę i zawsze od bolca z lewej masz L?


@mrbj: A czytanie ze zrozumieniem kuleje? Ze tak zacytuje sam siebie:

No i patrz... nie zacytuje bo zas wykop cos
  • Odpowiedz
napisalem:

"Wyjatkiem jest gniazdko podwojne - ze wzgledu na jego budowe"


@gorzki99: edytowałeś jak odpisywałem. To po pierwsze.

2-podpinasz "wtyczke z dziura" (czyli taka z mikrofali, piekarnika, czajnika bezprzewodowego itp) i wtedy ZAWSZE na tej wtyczce bedzie faza z tej samej strony. Bo nie jestes w stanie podpiac wtyczki odwrotnie. Bo Ci dziura we wtyczce nie pozwoli podpiac tej wtyczki obroconej o
  • Odpowiedz
@gorzki99:

Wyjatkiem jest gniazdko podwojne - ze wzgledu na jego budowe


Wyjątkiem od wyjątku jest Legrand Valena Life 753186 gdzie w obu gniazdach gniazdka podwójnego (niestety nie w ramkę wielokrotną) masz fazę z tej samej strony ;)
  • Odpowiedz
Wyjątkiem od wyjątku jest Legrand Valena Life 753186 gdzie w obu gniazdach gniazdka podwójnego (niestety nie w ramkę wielokrotną) masz fazę z tej samej strony ;)


@dsdsds1: O takim przypadku nie slyszalem.

Czyli mowisz ze masz zawsze z tej samej strony wzgledem bolca majac go "od gory"?
Czyli dolne gniazdko z gornym
gorzki99 - >Wyjątkiem od wyjątku jest Legrand Valena Life 753186 gdzie w obu gniazdac...

źródło: image

Pobierz
  • Odpowiedz