Wpis z mikrobloga

Czy to nie jest tak, że zadania z leetcode są praktykowane głównie przez amerykańskie firmy? A polskie czy skandynawskie raczej tego nie praktykują?

#pracait #programista15k
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
Ja widzialem duzo codelity i hackerank, ale to jedna cholera.


@TgcRap4: chodziło mi o to czy nie jest tak, że zadania z algorytmów niewazne czy leetcode czy co innego sa praktykowanie glownie przez firmy z usa
  • Odpowiedz
@aleksc: i to chyba przez te większe, w sensie big techy? W zeszłym roku miałem rekrutację do jednej takiej firmy z USA i nie było tych śmiesznych zadanek
  • Odpowiedz
@aleksc: Tak jest. Ogólnie w EU bardziej ceni się ilość lat exp + z czym miałeś do czynienia a w US bardziej ceni się do czego jesteś zdolny i co osiągnałeś. Coć to tylko z grubsza bo znjdziesz wiele przykładów na kontrargumenty.
  • Odpowiedz
@aleksc: w Polsce praktykuje się g---o rozmowy z g---o HR i g---o ludźmi co muszą się dowartościować bo wiedzą g---o formułki których się nie używa

Jak się ich wykujesz na pamięć i wpiszesz że masz 5plus exp to masz każdą robotę
  • Odpowiedz
@aleksc: na pewno w Europie jest tego mniej. Zadanka z algorytmów pochodzą z amerykańskich big techów, które mają ogromny wpływ na to jak wygląda tam rynek pracy

Kiedyś popularne były pytania fermiego spopularyzowane przez Googla, teraz już tego nie ma co z tego co słyszałem.
  • Odpowiedz
@elozapiekanka: heh w punktu HR zadające gównopytania i sprawdzający tylko czy wpiszesz się w schemat normika dynamiczniaka plus rozmowy techniczne sprawdzające czy znasz na pamięć całą dokumentację techniczną włącznie ze szczegółami specyficznych rozwiązań, z których korzysta może 1% firm na świecie (oczywiście nie ta do której się rekrutujesz)
  • Odpowiedz