Wpis z mikrobloga

Mam ofertę pracy z dużej firmy. Oni mi wysłali list intencyjny, że się na mnie decydują i oferują stanowisko, bo do końca miesiąca został 1 dzień więc nie zdążą przygotować umowy. W obecnej firmie mam 3-miesięczny okres wypowiedzenia. Jak się zapatrujecie na taki list intencyjny? Składalibyście wypowiedzenie z obecnej firmy jakbyście go mieli, ale nie mieli jeszcze umowy?

#praca #pracait
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@aleksc jak jesteś zdecydowany na zmianę pracy, to składaj wypowiedzenie. Ja też taki list intencyjny otrzymałem i czekałem na umowę. Również miałem 3-miesięczny okres wypowiedzenia. Umowa przyszła jakieś 2 tygodnie przed rozpoczęciem nowej pracy.
  • Odpowiedz
@aleksc jeśli firma pewna a nie januszeks to normalna sprawa, mi raz dzwonili w ostatni dzień miesiąca żebym składał wypo bo mnie chcą, bez papieru ani nic i się udało
  • Odpowiedz
  • 2
@aleksc dopóki nie masz podpisanej umowy to zawsze jest ryzyko, że się rozmyślą (małe, ale znam przypadki), z drugiej strony na wypowiedzeniu zwykle możesz też się rozmyślić i nie odchodzić, więc masz zabezpieczenie
  • Odpowiedz