Wpis z mikrobloga

Megacombo! Skaner 3d zaczyna się palić. Okazuje się, że jakiś wirus ("chyba podczas uploadowania") dostał się do skanera i do temperatury krytycznej wymaganej do uruchomienia wentylatorów dopisał zero, przez co z 75 zrobiło się 750 stopni. Okazało się, że źródłem złego oprogramowania były... (nie klikać przed obejrzeniem, spoiler!)


#humorinformatykow #bekazseriali #seriale #humor
rss - Megacombo! Skaner 3d zaczyna się palić. Okazuje się, że jakiś wirus ("chyba pod...
  • 10
  • Odpowiedz
@franaa: a co ma jedno do drugiego? Rozumiem, że jak na kartce wydrukujesz kod exploita, a następnie go zeskanujesz, to kod się w jakiś magiczny sposób wykona?
  • Odpowiedz
@rss: A nie wiem, ja tam nie jestem programistę :D Pamiętam, że była kiedyś jakaś taka faza, że sie ludziom iPhony brickowały po sczytaniu kodu, ale jakoś nie mogę info na ten temat znaleźć.
  • Odpowiedz
@rss: A #!$%@? wie, nie będę tracił czasu na pierdołę. Równie dobrze mogłem to w jakimś Daily Mail przeczytać albo czymś w tym guście :D Absolutnie się nie upieram, że to prawda.
  • Odpowiedz
@rss: (#)

@franaa: (#)

Zczytywanie kodu QR a skan to dwie różne rzeczy. Przy skanowaniu dane się nie wykonają, ale skan kodu QR polega na przekonwertowaniu obrazu na dane w postaci kodu (np. link do strony), który następnie jest wykonywany. Wystarczy, że QRCode zawiera znaki, które kiedyś crashowały iPhone'y i masz rezultat.
  • Odpowiedz