Wpis z mikrobloga

Kupiłem szeregówke 110m2 w stanie deweloperskim i bez źródła energii ciepła, z przyłączem gazowym i ogrzewaniem podłogowym. Zastanawiam się od czego zacząć.. Mam 60k na ogarnięcie tego do mieszkania. Jak myślicie od czego zacząć i na czym przyoszczędzić?
Chce zrobić płytki na parterze, tynki kładzione mszynoowo więc odpada robienie gładzi, pomaluje sam, najdrożej to pewnie kuchnia, łazienka i podłogi na górze. Będę chciał też taras zrobić. Myślicie ze realne?

#dom #remontujzwykopem
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@FrankUnderwood A tak serio, plan minimum to piec, jakaś toaleta i częściowo zrobiona łazienka, tynki, jakieś tanie podłogi na parterze, kuchenka turystyczna i dmuchany materac. Raczej na więcej nie starczy budżetu.
  • Odpowiedz
@FrankUnderwood sama kuchnia z marketu to 10 tysięcy w meblach, a do tego sprzęt drugie tyle, podłogi 10 tysi, łazienka 10-20, WC jak osobno też trochę wyjdzie, farby w sumie też tanie nie są, oświetlenie wychodzi też ładne kwoty, a jeszcze musisz kupić ogrzewanie i jakieś meble może to powodzenia.
  • Odpowiedz
@FrankUnderwood: Do samej kuchni licz piekarnik, lodówka, zmywarka, pralka, osprzęt, zlew itp. to wyjdzie z 10 tys. Meble pewnie na wymiar, nie wiem jakie teraz są ceny, ale 15 lat temu zapłaciłem około 10 tys. za same meble do kuchni, bez żadnych udziwnień. To już robi Ci się prawie dwie dychy. Łazienka (4-5 m2) to kolejne 10 tys. na materiał jak nie szalejesz, nie liczę robocizny bo zakładam, że wszystko
  • Odpowiedz
@FrankUnderwood piec gazowy dwufunkcyjny kupisz za 4k i da radę na taki metraż bez problemu. A tak wogóle to nie chce Cię straszyć ale mnie wykończenie takiego lokum kosztowało 200k i dużo rzeczy sam robiłem i nie jakoś z górnej półki
  • Odpowiedz
@FrankUnderwood: ogarnij grzanie, lazienke, jeden pokoj i zacisnij dupe, jak zrobisz kuchnie na start to w mgnieniu oka bedzie zmasakrowana. 60k doslownie zniknie. U mnie 200k peklo na podobnym metrazu przed meblami, klima i automatyka. Mimo tego ze duzo robilem sam.
  • Odpowiedz
tynki kładzione mszynoowo więc odpada robienie gładzi


@FrankUnderwood: też tak przez chwilę się łudziłem, nie wiem jak u Ciebie, ale u mnie bez gładzi wyglądało by jak gówno. Z resztą nawet z gładzią szału nie ma, bo tynk wyszedł dosyć krzywo i się gładź przecierała przy szlifowaniu. Z takim budżetem będzie ciężko, ale da się, pod warunkiem, że będziesz robił sam i polował na promocje.
  • Odpowiedz
  • 0
@FrankUnderwood kończę wykończenie domku 90m2 - stan deweloperski. Do tej pory 160 tys. - jedną łazienkę robił nam fachowiec a resztę wszystko sam.

Jakbym miał wybierać co masz zrobić, to zrób łazienki (jedna na gotowo w drugiej chociaż same płytki) i jeden pokój, a do kuchni weź coś z OLXa - nie ma sensu kupować taniego paździerzu, bo koleżanka tak zrobiła i pluje w brodę.

Zakończyłbym jak najszybciej te najbrudniejsze prace
  • Odpowiedz
@FrankUnderwood: Od stycznie wykańczam sam połówkę bliźniaka. 115m, od stanu surowego zamkniętego po stan "do zamieszkania" na chwilę obecną kosztorys wskazuje że zmieszczę się w 85k (wszystko oprócz jednej łazienki). Jak chcesz pogadać to wal priv, chętnie podpowiem :-)
Robiłem wszystko od szpachlowania płyt kg, przez gładzie po wykończenie łazienki (w trakcie). Fachowcy to tylko montaż paneli (w cenie) i kuchnia.
  • Odpowiedz